Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 15:55 Bu haber 88 kez okundu
 
Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı’nda Keşan’ın geleceği için önemli kararlar alındı
Keşan Güncel Haberi


Keşan Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı 5Mart 2020 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Saat 15.00’te başlayan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda AK Parti’li Meclis Üyesi Yakup Balcı mazereti nedeniyle izinli sayıldı.

Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Adalet ve Kalkınma Partisi Grubu adına Grup Sözcüsü Nehir Gergin imzasıyla verilen “Bahar Kalkanı Harekatı”na Keşan Belediye Meclisi olarak destek verilmesinin 1. gündem maddesi olarak, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Feridun Tümer’in işsizlik ve çözüm yolu başlıklı gündem dışı önergelerin,  gündeme alınmasının ardından maddelere geçildi.

Meclis ilk olarak“Bahar Kalkanı Harekatı”na Keşan Belediye Meclisi olarak destek verilmesi hususunu ele aldı.

Madde ile ilgili olarak söz alan Belediye Başkanı Helvacıoğlu, “Bugün her zamankinden daha güçlü bir şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz.Bayrağımızın altında kenetlendik.Herkes bilmelidir ki, biz her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de, birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz.Katil rejime karşı kararlı bir şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız.İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya Keşan Belediye Meclisi olarak ortak tepkimizi gösteriyor, şanlı ordumuz tarafından Suriye rejimi ve terör örgütlerine yönelik başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'nı destekliyoruz.Vatanın güvenliği ve mazlumların müdafaası için üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Allah mekânlarını cennet eylesin. Milletimizin başı sağ olsun.Ne yazık ki, Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabaları pek çok ülke tarafından görmezden gelindi.Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün ağır bir yıkıma sürükleyen rejim güçleri son olarak da, anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü.Bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. Bahar Kalkanı Harekatı’yla bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Bu inançla; yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak, milli güvenliğimizi korumak ve bölgeyi teröristlerden temizlemek için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle düzenlenen Bahar Kalkanı Harekatı'nı Keşan Belediyesi Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz.Allah ülkemizi ve kahraman evlatlarımızı korusun.Milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.” 

Daha sonra yapılan oylamada madde oy birliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısı, İstanbul Bayrampaşa İlçe Belediyesi ile Belediyemiz arasında, karşılıklı olarak sosyal kültürel, sanatsal, turizm, ekonomi, spor ve mesleki alanlarda bilgi ve deneyim paylaşımı sağlayarak ilişkilerin,  işbirliği ile de yerel yönetim kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla Kardeş Kent olunması hususunun görüşülmesi ile sürdü. Mustafa Helvacıoğlu ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik’in konuyla ilgili bilgi vermesinin ardından yapılan oylamada madde oy birliği ile kabul edildi.

Meclis daha sonra belediye sınırları ve mücavir alanlarımız içerisinde, muhtelif cadde ve sokaklarda yol ve kaldırım yapılması işinde kullanılmak üzere, İller Bankası (İlbank) A.Ş’den 7.528.732,76 TL kredi temin edilmek üzere Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na genel yetki verilmesi maddesini ele aldı.

Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, konuyla ilgili yaptığı bilgilendirmede; beton kilitli taştan belediye sınırları ve mücavir alanlarımız içerisinde, muhtelif cadde ve sokaklarda 10 kilometre yol ve 20 kilometre kaldırım yapılacağını kaydetti.

Yapılan oylama sonrasında yol ve kaldırım yapılması işinde kullanılmak üzerekredi temin edilmesi için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na oy birliği ile yetki verildi.

Mecliste daha sonra belediye sınırları ve mücavir alanlarımızda kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan araçların alınması için Keşan’da bulunan bankalardan 3 milyon TL kredi alınması ve gerekli işlemlerin yapılması için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verildi.

Meclis toplantısı; Erikli Sahiline, Enez’in Karacaali köyünde bulunan ve DSİ tarafından açılmış olan su kuyularından içme ve kullanma suyu temin etmek üzere İller Bankası (İlbank) A.Ş.den 7 milyon 718 bin 775 TL kredi alınması ve gerekli işlemlerin yapılması için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesinin görüşülmesiyle devam etti. Madde ile ilgili Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Erhan Başaran ve İller Bankası Mühendisi Celal Oğuz Efen tarafından bilgi verildi. Yapılan oylamada Helvacoğlu’na gerekli işlemlerin yürütülmesi için yetki verildi.

Toplantı; Milliyetçi Hareket Partisi Keşan İlçe Yönetiminin, İlçemiz mevcut Tekel Meydanı’nın isminin  “Alparslan TürkeşMeydanı” ve Demirciler Caddesinin “Alparslan Türkeş Caddesi” olarak değiştirilmesi hususundaki talep dilekçesinin görüşülmesiylesürdü. Yapılan oylamada Tekel Meydanı’na Alparslan Türkeş Meydanı isminin verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Toplantının devamında; belediye sınırları içinde bulunan park, bahçe, sokak, cadde, meydanlara isim verilmesine dair 4 adet talep dilekçesini İsim Belirleme Komisyonu’na havale etti.

Mecliste daha sonra Elektronik Kartlı Su Sayacı Uygulamasına geçilmesi, söz konusu uygulamayla ilgili işlemlerin yürütülmesi, gerekli olan protokol ve sözleşmelerin hazırlanması ve onaylanması için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’naoybirliği ile yetki verildi.

Kenan Kuru, Umut Şahin Gül, Serin Beton İnş.Taah.İnş.Malz.Haf.Taş. Gıda San.Tic.Ltd.Şti. tarafından sunulan dilekçelere istinaden, İlçemiz Yukarı Zaferiye Mahallesi  1317 ve 1318 numaralı yapı adalarında   Halide Edip Adıvar Caddesi’ne cepheli olan parsellerde 10.00 metre olan bahçe mesafesinin 5.00 metre olarak değiştirilmesine ilişkin plan değişikliği yapılması talebi,  Aşağı Zaferiye Mahallesi, 916 ada 7 parsel için zemin katta “Konut” olan fonksiyonunun “Ticaret” olarak plan değişikliği yapılmasına dair Gökhan Akıncıoğlu’nun talep dilekçesi, İlçemiz İspat Cami Mahallesi 94 ada, 48-49 numaralı parsellere altyapı sağlamak amacıyla Akıncı Sokak’a cephe sağlayacak şekilde plan değişikliği yapılmasına dair Polatcan Akaryakıt San. ve Tic.Ltd. Şti.’ye ait talep dilekçesi, Aşağı Zaferiye Mahallesi 285 ada 14 parsel ile 8 numaralı parselin tevhit şartının kaldırılmasına dair Hüseyin Aras’a ait talep dilekçesi, İzzetiye Mahallesi 1035-1036-1037-1038-1039 numaralı parsellerde İlave İmar Planı yapılmasına ilişkin Ankara İmar San. ve Tic.Ltd. Şti’ye ait talep dilekçesi oy birliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi.

Meclis daha sonra İzzetiye Mahallesi 1/5.000 Ölçekli İlave Nazım İmar Planı (NİP-40155) ve İzzetiye Mahallesi 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planına (UİP-40156) gelen itirazların İmar Komisyon Raporu doğrultusunda kabul edilen ve red edilen dilekçelerin görüştü.

Konuyla alakalı 82 dilekçeden  İmar Komisyon Raporu doğrultusunda 52 dilekçe oy birliği ile kabul edilirken 30 dilekçe ise oy birliği ile red edildi.

Aşağı Zaferiye Mahallesi 1590 ada, 1 ve 2 numaralı parsellerin 3 kat ve %30 olan imar hakkının 4 kat ve %40 olarak plan değişikliği yapılmasına ilişkin talep ise oy çokluğu ile red edildi.                       

Toplantı, Keşan Çok Amaçlı Pazar Yeri Kompleksinin açık pazar yeri olarak kullanılan kısmının üzerinin kapatılmasının kabulü ve -1. kat otoparkında tadilat yapılması için mimari-statikmekanik-elektrik projelerinin hazırlatılması işi için Belediye BaşkanıMustafa Helvacıoğlu’nun meclise bilgi vermesiyle devam etti.

Mevcut pazaryerinin üzerinin geçmiş yıllarda kapatılamadığını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Bize sunulan projede kapalı alanlar vardı. Sonradan proje çok değişmiş. Projenin mimarı ile de görüşmede bulundum. Kendisi de projenin çok değiştiği yönünde söylemlerde bulundu. Bu soruna şu anda biz çözüm üreteceğiz. Otopark yani -1’i Pazar alanı olarak kullanmak ve kompleksin üzerini kapatmak için çalışmalarda bulunduk. Bir de Eski İtfaiye binasının bulunduğu yer ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bulunduğu ile ilgili ne yapabilirizi değerlendirdik. Ancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kalkmasını kabul ettiler ancak bizden başka bir yer istediler. Güzel bir pazaryeri için taslak hazırladık. Kompleksin üzeri uzay çatı ve güneş enerjisi panelleri olacak. Ayda 200 bin TL gibi getirisi olacak. 10 bin metrekarelik bir alan. Kompleksi çeşitli etkinliklerde de kullanacağız. Ayrıca balık pazarı tarafımızda bir kafeterya kazandık. -1’de ise tabanda düzenlemeler olacak, havalandırmalar, yangın tesisatı olacak. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından otoparka bir giriş daha açıyoruz. Ayrıca yük asansörleri olacak. Bu çalışmalar ile ilgili hazırlıklarımızı yapıyoruz. Pazarı sokaktan kurtarmamız lazım. Böyle bir çözüm önerimiz var.”

Toplantının devamında, Strateji Geliştirme Müdürlüğünün kapatılarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bünyesinde Strateji Geliştirme Birimi olarak görevlendirilmesine, kapanan Müdürlük yerine Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü açılması oybirliği ile edildi.

Daha sonra CHP Grup Sözcüsü Ferudun Tümer ile İyi Parti Grup Sözcüsü Zafer Topçu’nun vermiş oldukları Saros Sazlıdere FSRU Liman ve Kara Boru Hattının yapılmasının iptal edilmesi yönündeki tavsiye kararının alınmasına ait talep yazısı görüşülerek, oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem maddelerinin ardından Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu CHP Grup Sözcüsü Ferudun Tümer ile İyi Parti Grup Sözcüsü Zafer Topçu’nu Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda vermiş oldukları soru önergelerine cevap verdi.

Helvacıoğlu, şunları söyledi: “İki gün önce İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Ulaşım Profesörü Sayın Mustafa Ilıcalı ve teknik heyeti ile görüşmelerimiz oldu.İstanbul’da ulaşım toplantısında Keşan’ımızın ulaşım sorunu ve trafik düzenlemelerini görüştük. Toplu taşımadan, yol güzargahlarına, şehir içi ve alternatif yollardan, yaya öncelikli kaldırım ve yol çalışmalarına kadar birçok ana başlıkta verimli bir toplantı gerçekleştirdik.Açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum; ortak akıl ve profesyonel bakış açısı ile Keşan’da toplu taşıma ve ulaşım ile ilgili sorun kalmayacak.Yıllardır çözülmeyen bu sorunu çözüme kavuşturmak adına önemli adımları birlikte attık ve atmaya da devam ediyoruz.Dikkatinizi çekmek istiyorum; neredeyse 5 yıldır belediyeye uğramayan ve denetlenmeyen toplu taşıma araçlarının %60’ı standart yapısına kavuşturuldu.Diğerleri de haziran sonuna kadar kademeli olarak yenilenecek.Toplu taşıma konusunda, minibüsçüler kooperatifimiz, taksicilerimiz ve  mahalle muhtarlarımız ile sürekli görüşme halindeyiz. Devrim niteliğinde düzenlemeler yapıyoruz. Saat başı da olsa gece 00:00-01:00 saatlerine kadar hastaneye gidiş geliş ulaşımı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Göreceksiniz; Keşan toplu taşımada Trakya’da örnek olacak. Bunlara ek olarak; Keşan’da 93 minibüsten 60’ı yenilendi ve ilaçlanarak hijyenik koşullara uygun hale getirildi.İlaçlama ve hijyen konusundaki çalışmalarımız süreklilik arz edecek. Yine 7/24 hizmet verecek olan toplu taşıma şikayet hattı kuruldu.Bir önemli gelişme de yenilenen tüm araçlarımızda engelli rampası kullanılıyor.Toplu taşımada şoför eğitimlerimiz devam ediyor.Duraklar yenileniyor ve durak sayıları arttırılıyor.Yine güvenlik ve kamera sistemleri de bu kapsamda uygulamaya konuluyor. Toplu taşıma konusunda bu saydığım gelişmelerin geçmiş dönemde ne kadarı ne kadar zamanda yapıldığını bende size sormak istiyorum. Yine bir başka konu; Ferhat Ağa köprüsü…Biliyorsunuz ki;  2017 yılında ‘Sarıkız Köprüsü’ adıyla kültürel yapılar kapsamında korunması gerekli kültür varlığı olarak tescil edilmiş.Bu köprü tescilli bir yapı olduğu için yıkılması, yerine yenisinin yapılması veya genişletilmesi mümkün olmayacaktır.Bunun yerine, yanına ilave köprü ya da alternatif yol için karayolları bölge müdürlüğü, kültür varlıkları müdürlüğü, devlet su işleri ve askeriyeden uygundur görüşleri alınarak proje hazırlayacağız.İlk etapta alternatif çözümler için maliyet analizi çalışması yapıyoruz. Bunlara ek olarak; Sarıkız Köprüsü ve İzzetiye köprüsü için restorasyon çalışması başlatılmıştır.Belediyemizce onaylanan restorasyon çalışmaları; eksik korkuluklar ve duvarların tamamlanması, derzlerin iyileştirilmesi, yol yüzeyinin yenilenmesi ve çevre düzenlemeleri ile tarihi yapının ortaya çıkarılmasını kapsamaktadır.Bu çalışmaların başlaması için de yine Edirne Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’nun onayı beklenmektedir.Yeni devlet hastanemizin yol ve kaldırım çalışmaları da eş güdümlü olarak yaya ve taşıt güvenliği konuları göz önünde bulundurularak planlanmıştır.”

Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilindiği üzere; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın tüm Türkiye’de uyguladığı bir kiralama yöntemi var.Göreve geldiğimizde, çevre ve şehircilik bakanlığı bu tarz yerlerin kiralanması konusundaki kararlılığını ortaya koyarak ihale süreçlerini başlatmıştı. Yani biz göreve gelmeden önce zaten süreç başlamıştı.Ancak biz çevre ve şehircilik bakanımız ile görüşerek, rayiç bedelin daha fazla artmamasını sağlayıp kamu kurumu olmamız nedeniyle de ihalesiz bize verilmesi yetkisini kullandırdık. Sonrasında kumsalların belediyemiz tarafından kiralanması konusunu meclisimize getirerek; bölgemiz insanı buraları işletsin halk kazansın istedik. Fakat Meclisimiz olmamasını istedi, saygı duyduk. Ama işin bu günlere geleceğini de biliyorduk.Kiralamaya konu yerlerinMeclisimiz tarafından red edilmesinden sonra Bakanlık bu günkü gündemi uygulamıştır.Kumsalların pazarlık usulü ile kiralanması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile MUÇEV şirketinin görüştüğünü sizler gibi bizlerde basıdan takip ettik.Bu yöntem geçerliliğini koruyor. Önümüzdeki hafta Ankara’ya gerçekleştireceğimiz ziyaretimizde MUÇEV ile genel müdürlük seviyesinde temaslarımız olacak. Biliyorsunuz Keşan Belediyesi’nin Erikli’de iki tesisi var. O tesis bölgelerinde vatandaşlarımıza yönelik turizm, spor, engelsiz plajımızın korunması ve benzeri faaliyetlerin gerçekleşmesi için girişimde bulunmak istiyoruz. Tekrarlıyorum, kumların kiralanması konusunda bu günlere geleceğimizi şahsım ve meclis grubumuz öngörmüştü.Hatırlayacağınız üzere, bizler o günlerde, halkımızın çıkarları doğrultusunda öngörülerimizi özel bir sunum ile meclisimizde paylaştık. Kiralamaya konu yerlerin belediyemiz kontrolünde ve insiyatifinde olması yönünde görüş bildirmiştik. ‘Alsın biri bizi ilgilendirmez’ dememeliyiz diye de defalarca uyarılarda bulunduk. ‘Birileri yarın alırsa mağduriyet olmasın’ diye de yine bu kürsüden meclisimizin dikkatini çektik.Biz en başından beri kumsalların belediye tarafından kiralanmasından yana olduğumuzu tüm kamuoyu önünde altını çizerek defalarca ifade ettik.Keşan Belediyesi’nin kiralama konusunda önüne geçilmesi ‘halkın çıkarına değildir’ dedik.Ama maalesef tüm bu öngörülerimize rağmen halkın çıkarlarını üzülerek ifade etmek istiyorum siyasi ranta tercih edildi.Şimdi de halkın gözünün içine baka baka işin bu noktaya gelişinden meclisimiz sorumlu değilmiş gibi yapılmamalı.Emin olun halkımız sizin bu suçluluk psikolojisini gayet net anlıyor.Zafer kardeşimizin diğer bir sorusuna gelelim; ‘Buraları belediye olarak alalım. Halkın kullanımına açalım” diye meclisimize taşıdığımız teklifi dikkate almadığınız için şu an yaşadığınız vicdani bir rahatsızlık yaşandığı gayet net anlaşılıyor.Yürütmeyi durdurma talepli bir dava açıp ihale süreci durdurulabilir dediniz. Hani dava açacaktınız? Bende size soruyorum; niye dava açmadınız?Hem sahillerin belediyemiz kontrolünde halkımıza açık bir şekilde kullanılmasını engelleyeceksiniz, hem yürütmeyi durdurma davası açmayacaksınız, sonrada kalkıp halkın çıkarları diyecekseniz.Erikli güzelleştirme kooperatifi yetkilerinin, belediyemiz bünyesine geçmesi ile birlikte Erikli ve Yayla başta olmak üzere tüm Saros’da herkesin memnun kalacağı bir yapıyı kademeli olarak oluşturuyoruz. Bu yapılan ve yapılacak güzel işler ile birlikte halkımızın takdirini kazanıyor olmamız kimsede rahatsızlık oluşturmamalı.Yapılacak bu güzel işleri engellemek halkın çıkarına değildir. Halkın çıkarlarını siyasi ranta alet edilmemeli. Bırakın Saros’da ve Keşan’da güzel işler olsun. Bizde bu güzel işleri ‘birlikte yapıyoruz’ diyelim.”

Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Kiralamaya konu alanların projesinde halkın ücretsiz kullanımına sunulan yerler açık bir şekilde belirlenmiştir. Plajın denizden başlayan ilk yarısı halkın kullanımına açık alan, son yarısı da şezlong, tuvalet, duş, soyunma kabini, büfe ve emanet dolabı gibi halkın kullanımına sunulan yerlerdir.Bilindiği üzere geçtiğimiz dönemlerde ecri misil adı altında işgal ve talan edilen sahillerin bir düzene girmesi planlanıyor.Bana göre bu konuda ciddi bir bilgi eksikliği var.Bunu ortadan kaldırmanın yollarını aramamız lazım ama herkes gazetelerde konuşuyor. Bu kumlar geçmiş dönemde ecrimisil ile işgal edilirken yine halkın değilmiydi?Geçmiş dönemde o keşmekeş yaşanırken, şezlonglar kumları kaplarken niye hiç ses çıkmadı? Geçmiş dönemde sezonlukta olsa kumlar kiraya verilmiyor muydu?Bu işin yerlisi yabancısı yok. Kumları birileri işletiyordu zaten. Bir malzeme bulunup siyaset yapayım düşüncesini ortadan kaldırmalıyız. Çözüm için iyi niyet göstermek lazım. Bir diğer soru; Şimdi öncelikle ‘misafirleriniz’ demişsiniz.Onlar sadece benim değil tüm bölgenin, tüm esnafımızın misafiri.Siz de kendinizi soyutlamayın, siz de belediyenin yöneticisisiniz. EMİTT fuarı konusuna gelince; belli ki yine dersinizi iyi çalışmamışsınız ve gündemi takip etmemişsiniz.Soruyu da düzgün soramamanıza rağmen ben yine de cevap vereyim.Bir kere EMİTT fuarı turizmcilere yönelik bir fuardır. Adı üstünde turizm fuarıdır.İşletmeler ve hoteller katılır, rezervasyon ve tur bağlantıları yapılır.Biz sadece EMİTT Fuarı’na değil 10’dan fazla benzeri fuara bölgedeki tüm belediyeler, kaymakamlıklar, oda ve borsalar, ilgili tüm kurumlar ve kuruluşlarımız ile birlikte katılıyoruz.Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de turizm kavramı değişti. Sadece evi olanlar değil herkes tatile gidiyor. Biz sadece Saros’u değil, Satır Eti’de, Korudağ balını da, Mecidiye’nin kavununu da, İpsala’nın pirincini de, kültürel miraslarımızı da tanıtıyoruz.Sözümüzün arkasındayız 2-3 sene içinde Saros çok daha güzel yerlere gelecek. Gelin bunu birlikte yapalım.Bugün Marmaris kalabalık değil mi? Avşa Adası kalabalık değil mi? Kumbağ kalabalık değil mi?Şarköy kalabalık değil mi?Biz işimizi yapıyoruz.Yersiz eleştirileri bırakıp proje üretmenizi isteriz.Dünyada artık ülkeleri ve şehirleri bırakın ilçeler bile yarışa girdi.Biz bunun neresinde olacağız.Gelin hem gelişelim hem tanıtalım. EMİTT de gideceğiz Yörex’e de gideceğiz, başka fuarlarada gideceğiz.Bölgemize, turizmcilerimize, yöresel ürünlerimize ve esnafımıza değer katacak her platformda olacağız.Bu fuarlara katılmayacaksak; niye dalış turizmini geliştiriyoruz, niye yapay resifler oluşturuyoruz, niye su altı tarih müzesi kuruyoruz, niye uçak batırıyoruz, niye ESTAB binlerce tematik turizm haritası bastırıyor ve Saros’u tanıtıyor?Niye satır eti, Korudağ balını, Mecidiye kavununu, bocuk gecesini ve daha birçok kültürel mirası koruyup geliştiriyoruz. Son soru da şu şekilde; kumsal alanlarda zaten esnaf yok, ticaret yapan seyyar kardeşlerimiz var.Bu soru yanlış ama ben sizin adınıza düzelteyim.Burada bir kısıtlama yok. Kumlar kiralansada kiralanmasada seyyar satıcılarımız sahillerde gezecek.Onların özgürlüğünü ve satışlarını hiç kimse engelleyemez.”

Meclis toplantısı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 2 Nisan 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Kaynak: (KGH) - KEŞAN GÜNCEL HABER Editör: Semra ANLAR
 
Etiketler: Belediye, Meclisi, Mart, Ayı, Toplantısı’nda, Keşan’ın, geleceği, için, önemli, kararlar, alındı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Fatih Karagümrük
7
0
0
1
2
3
2
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
3
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
4
Fenerbahçe
4
0
0
1
1
2
5
Hatayspor
4
0
0
1
1
2
6
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
7
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
8
Göztepe
4
0
0
1
1
2
9
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
10
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
11
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
12
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
3
0
0
3
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı