Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 14:08 Bu haber 57 kez okundu
 
CHP’de yeni ilçe başkanı Recep Pekcan oldu
Keşan Güncel Haberi


CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Başkanlığı’nın Olağan Kongresi, geçen cumartesi günü gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen kongre, saat 11.00 sıralarında başladı.

Kongreye; CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, eski milletvekilleri, ilçe başkanları, il genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Kongreye; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve bazı siyasi parti temsilcileri gelerek, “Hayırlı olsun” dileklerini iletti.

Kongrede, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından verilen önergeyle divan başkanlığına Okan Gaytancıoğlu, katip üyeliklere ise, Recep Ordu ve Halil Büyükyaktıçı getirildi.

Kongrede, daha sonra çalışma ve faaliyet raporu ile hesap raporu okundu. Raporlar daha sonra ayrı ayrı ibra edildi.

Yalı: “Keşan’da, siyasetin ekmekçilerine değil; emekçilerine ihtiyaç var.”

Kongrede, söz alan Keşan Belediye Başkan Adayı Mimar Şenol Yalı, şunları söyledi: “31 Mart seçimlerinde gücümüzü birleştiremedik ve biz olamadık. Sonuç olarak, kaybettik. Seçimleri iyi analiz edip, teşhisi doğru koymamız gerekiyor. Yoksa herkes birbirini suçlayarak, karalayarak, bir yere varamayız ve yine başarısız oluruz. 4 yıl sonra emanetimizi geri almak istiyorsak, herkesin bu sürece katkı vermesi gerekiyor.  Ayrıca, partimizde ‘ben varsam, parti var; ben yoksam, partimde yok’ anlayışı terk edilmeli. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Keşan’da, ‘siyasetin ekmekçilerine değil; emekçilerine ihtiyaç var.’ diyorum. İlçe kongremizin partimize hayırlı olmasını diliyorum. Her iki aday arkadaşımızı da kutluyorum.”

Yalı’nın ardından Mustafa Bezbaş söz aldı.

Bezbaş: “Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var”

Bezbaş konuşmasında şunlara yer verdi: “Türkiye’de CHP iktidara giderken, Edirne’de mevzi kaybetmeye başladık. Ciddi sıkıntılarımız var. Bu sıkıntıları çözmemiz gerekiyor. Hepimiz çocuklarımızı partiye getirmemiz lazım. Bu partiye, Türkiye’nin ihtiyacı var. Kısır çekişmeler her zaman yaşanır ama maç bittikten sonra kucaklaşmamız gerekiyor. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Suçlu aramak yerine, partiyi birleştirmek için çaba sarf etmeliyiz.”

Örnek: “Şimdi düştüğümüz yerden kalkma zamanıdır”

Daha sonra söz alan Muhammet Örnek’te şunları söyledi: “Cumhuriyet Halk Partisi gibi büyük bir ailenin mensubu olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Aile her şeydir. Aile olmazsa, biz bir hiçiz. Böyle büyük ve güçlü bir ailenin ferdi olmaktan mutluluk duyuyorum. Ailede bazen kırgınlıklar, küskünlükler olur ama yeri ve zamanı geldiğinde de birlik olmasını bilmek gerekir. Bizim de birlik olmamız gerekiyor. Şimdi düştüğümüz yerden kalkma zamanıdır. Eğer birlik ve beraberlik olursa, kaybettiğimiz Keşan’ı yeniden alabiliriz. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Her iki adayımıza da çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum.”

Değirmendereli: “Parti örgütümüzün, diri olması gerekiyor”

Muhammet Örnek’ten sonra Kemal Değirmendereli söz alarak, ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, iktidarla ilgili eleştirilerde bulundu. Değirmendereli, Türkiye’nin erken seçimlere gidebileceğini belirterek, “Parti örgütümüzün bundan sonraki süreçte, diri olması gerekiyor. Gençlerimizi partimize kazandırmalıyız. Partimizi iktidar yapmak için çalışmalıyız.” dedi.

Yıldız: “Yerel ve genelde iktidar olmak için üzerimize düşeni yapacağız”

Daha sonra söz alan Özgür Heves Yıldız’da şunları söyledi: “CHP kongreleri, her zaman heyecanın, umudun, demokrasiyi htiğimiz, yenilendiğimiz ve güçlendiğimiz dönemlerdir. Gücümüze güç katmak tüm üyelerimizin boynunun borcudur. Kendisini partili sayan herkes seçilen arkadaşımızın yanında olmak ve destek olmak zorundadır. Böyle olursa, birlik ve beraberlik olur. Sonunda, başarı gelir. CHP olarak, büyükşehir belediyelerinin kazanılmasıyla birlikte, iktidara en yakın olduğumuz dönemdeyiz. Şuanda, iktidar kongrelerimizi yapıyoruz. İktidar yürüyüşü başladı. Bu yürüyüşte, görevde olsun olmazsın herkese yer vardır. Göğsünde altı oku taşıyan parti emekçilerimize yer vardır. CHP’li olduğu için işten atılan ve çocuğunu işe sokamayan ama bıkmadan doğruları savunan tüm partililerimize yer vardır. Gençlerimize ve kadınlarımıza yer var. Ama bu iktidar yürüyüşünde, partisinin arkasından konuşanlara, parti içi meseleleri dışarıda ifşa edenlere, partisini basın ve sosyal medyada tartıştıranlara yer yoktur. Ben olmazsam, başarı olmaz diyenlere bu iktidar yürüyüşünde yer yoktur. Partisinin adayını beğenmeyip, arkasından yürümeyenlere bu iktidar yürüyüşünde yer yoktur. Bu yürüyüşte, CHP’lilik ruhunu benimseyen herkese yer vardır. Kenetlenirsek, yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Sen, ben kavgasını bırakıp; kol kola gireceğiz. Yerel ve genelde iktidar olmak için üzerimize düşeni yapacağız.”

Gaytancıoğlu, ülke gündemini değerlendirdi

Yıldız’ın ardından Okan Gaytancıoğlu söz aldı. Gaytancıoğlu, 2020 yılı bütçesi, teskere ve ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Pekcanlı: “Birbirimizi suçlamaktan ziyade, birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız”

Daha sonra söz alan Fevzi Pekcanlı, şunları söyledi: “Aday açıklama tarihimiz geç oldu. Genel merkezimiz, 5 ilçemizde adaylarımızı açıkladı. Daha sonra İYİ Parti’yle ittifak görüşmeleri yapılacağı dile getirildi. İYİ Parti, Edirne’nin yarısını bizden istedi. Gerekli görüşmelerin ardından İYİ Parti’de bazı yerlerde adaylarını gösterdi. Ben, her ilçe ne istediyse onu yaptım. Gerekli kamuoyu araştırmaları yapıldı. Keşan için çok üzüldük. Birbirimizi suçlamaktan ziyade, birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Aday olan iki arkadaşımıza da, başarı diliyorum.”

Pekcanlı’nın ardından Ender Mağden söz aldı.

Mağden: “Keşan’da CHP’yi yeniden iktidar yapacağız”

Kongreye katılanlara “hoş geldiniz” diyerek, sözlerine başlayan Mağden şunları söyledi: “Mağlubiyetle çıktığımız, yerel iktidarımızı kaybettiğimiz bir dönemin ardından yeni bir başlangıç umuduyla karşınıza çıktım. Çünkü yeni bir umut varsa, yeni bir başlangıç vardır. Keşan’da CHP’yi yeniden iktidar yapacağız. CHP’nin bayrağını Keşan Belediye Başkanlığı’nda dalgalandıracağız. İnanın bunlar geldikleri gibi gidecekler. Keşan halkı yeniden işi ehline, sosyal demokratlara verecektir. 2019 yerel seçimleri, Türkiye için umut oldu. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirleri kazandık. Birçok il ve ilçe oylarımızı artırdık. Yıllardır kazanamadığımız belediyeleri kazandık. Ancak, Keşan’da elimizdeki belediyeyi kaptırdık. AKP, Türkiye’de belediyeleri kaybederken, Keşan ve Yenimuhacir’i kazandı. Bu bir başarısızlıktır ve üzerinde durulması gereken bir durumdur.”

“Hatalarımızdan ders alıp, hep birlikte omuz omuza mücadeleye başlamak zorundayız”

Ender Mağden sözlerini şöyle tamamladı: “Ayrışarak, kavga ederek, 2020’lere gidemeyiz. Hatalarımızdan ders alıp, hep birlikte omuz omuza mücadeleye başlamak zorundayız. CHP’nin stratejisi tüm insanları kucaklamaktır. Bizim mücadelemiz birbirimize karşı değil; iktidarın faşizmine, baskısına ve zulmüne karşıdır. İnanıyoruz ki, ayrışa ayrışa değil; birleşe birleşe kazanacağız. Her şey Keşan için her şey Cumhuriyet Halk Partisi için. Gelin hep beraber beyaz bir sayfa açalım. Beyaz listede buluşalım.”

Pekcan: “Türkiye’de oy oranımız artarken, Trakya Bölgesi’nde düşmeye başladı”

Kongrede son olarak, Pekcan söz aldı. Recep Pekcan, kongreye katılanlara “hoş geldiniz” diyerek, sözlerine başladı ve özgeçmişiyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Pekcan konuşmasında şunlara yer verdi: “Keşan’da 30 yıllık belediyeyi kaybettik. Keşan’da partimizin oy oranı düştü. Türkiye’de oy oranımız artarken, Trakya Bölgesi’nde düşmeye başladı. Bu da, yapılan propagandaların yanlış olduğunu göstermektedir. Bizlerde bununla ilgili bir şeyler yapılabileceğini düşünerek, aday olduk. Ben, hiç yalan söylemedim, kimseyi kandırmadım, hiç kimseyi kendi çıkarlarım için kullanmadım. Ben, geçmişte ne söylediysem bugünde aynı yerdeyim. Bundan sonrada aynı şekilde devam edecektir.”

“Parti içerisinde kavga ve gürültüyü bir kenara bırakmamız gerekiyor”

Recep Pekcan sözlerini şöyle tamamladı: “Parti içerisinde kavga ve gürültüyü bir kenara bırakmamız gerekiyor. Kucaklaşamadıkça ve bir araya gelemedikçe, bazı şeyleri çözebilmemiz çok zordur. Sadece koltuk amaçlı ve sadece kendisi kazansın diye siyaset yapan arkadaşlarla kucaklaşmayacağım. Ama bizim partimizde böyle kimse yok. Partimizin başarı için çalışacağız. Keşan Belediyesi’ni yeniden almak için çalışacağız.”

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi.

Kongrede, Pekcan ve Mağden’in listeleri yarıştı

Kongrede, yeşil ve beyaz liste yarıştı. Yeşil listenin adayı Recep Pekcan ve beyaz listenin adayı Ender Mağden birbirlerine başarı diledi.

Kongrede, saat 17.00 itibariyle oy kullanma işlemleri sona erdi. Daha sonra Keşan İlçe Seçim Kurulu yetkilileri tarafından sandık açıldı ve oy sayımına başlandı.

Kongrede; yapılan oy sayımının ardından Keşan İlçe Seçim Kurulu yetkilileri tarafından sonuçlar açıklandı.

“Yeşil listenin adayı Pekcan, 214 oy alarak seçimi kazandı”

Kongrede, 333 delegeden 319’u oy kullandı. Kongrede, beyaz liste 103 oy alırken; yeşil liste 214 oy alarak, seçimleri kazandı. Kongrede, kullanılan oy zarflarından 2’si de boş çıktı. Seçim sonuçlarına göre; yeşil listenin adayı Recep Pekcan ilçe başkanı olarak seçildi.

Seçimlerin ardından MağdenPekcan’ı kutlayarak, görevinde başarı diledi.

Pekcan: “Hep birlikte yürümeye devam edeceğiz”

Recep Pekcan’da daha sonra teşekkür konuşmasında şunlara yer verdi: “Üyelerimiz ve delegelerimiz seçimlerini yaptılar. Tercihleri bizden yana oldu. Ama arkadaşlarımız, kaybetmediler. Biz aynı partinin içerisindeyiz. Hep birlikte yürümeye devam edeceğiz.”

Yapılan seçimde Yönetim Kurulu ve il delegeleri şöyle oluştu:

Yönetim Kurulu: Çiğdem Çeliktuğ Öztürk, Tamer Filiz, Aysena Gündoğan, Gizem Kadem, Burak Kadeş, Zafer Kılavuz, Rıdvan Küçük, Ayşe Özcan, Saner Özdilek, Nedime Pangal, Naci Pazarlı, Hasan Uygun, Ali Üren, Mehmet Güneş Yılmaz.

İl delegeleri: Mustafa Akın, Şeref Aldanmaz, Selahattin Alp, Nermin Arhatır, Ayşegül Ayhandan, Meral Balcı Işıktan, Necmettin Baygül, Şenay Bayır, Ramazan Baykan, Seda Bilkiç, İdris Birci, Ömer Bitikli, Mahmut Bozkurt, Gözde Büyükyatıkçı, Halil Büyükyatıkçı, Batuhan M. Çalışkan, Salih Çatak, Abdülaziz Çıkıkçı, Hasan Çıkıkçı, Recep Çınar, Mahmut Dalgıç, Alpcan Demir, Sabri Demirkol, Sevim Demirkıran, Hasan Devecioğlu, Sezai Dıngırdan, Fatma Nuray Ekşi, Mete Can Eler, Fisun Eriş, Mustafa Erk, Hayriye Ertoguş, Recep Ertürk, Ahmet Özer Esgin, Fatima Gemici, İsmail Gücüyener, Şaban Gücüyener, Selahattin Gül, Ali Kaan Güler, Asiye İşlek, Burak Kadeş, Deniz Kalfa Günay, Özgen Kahraman, Ufuk Kanışkan, Bedriye Kara, Sebahattin Karaman, Murat Karavil, Nebi Kasap, Eyyup Kavazlar, Sinan Kaya, Sevilay Kenar, Mustafa Kırdemir, Recai Kopuk, Vedat Koyuncu, Rıdvan Küçük, Oktay Küçükoğlu, Ayşen Gamze Küpüç, Ayşe Marangoz, Selçuk Menekşe, Hatice Nurat, Çağatay Ordu, Recep Ordu, Muhammet Örnek, Ertan Özcan, Hasan Özcan, Damla Yağmur Özçakır, İbrahim Özçakır, Fikret Özdemır, Dilek Özden, Lale Özdilek, Hesna Ezgi Özgül, Nail Özkan, Nedret Özkan, Levent Özkul, Sertan Özmen, Süleyman Özmen, Mehmet Özsoy, Ayfer Öztürk, Şeyda Öztürk, Ahmet Pangal, Recep Pekcan, Hayriye Pekişçi, Süleyman Saldıray, Büşra Sarı, Barış Sarıkeçe, Feridun Sarmış, Nurettin Soysal, Habip Sözbir, Bayram Şeker, Kutay Taymaz, Abdülbaki Topal, Fahri Tunç, Ebru Tümer, Sami Uçak, Aysel Uluz, Hülya Uprak, Selçuk Üren, Mehmet Ali Ürkmez, Önder Yalçınkaya, Nazife Yergök, Funda Yıldırım, Özgür Heves Yıldız, Emine Ceren Yılmaz, Fikret Yılmaz, Seher Yılmaz.

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

 

Kaynak: (KGH) - KEŞAN GÜNCEL HABER Editör: Semra ANLAR
 
Etiketler: CHP’de, yeni, ilçe, başkanı, Recep, Pekcan, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
60
0
3
9
17
29
2
Trabzonspor
58
0
3
10
16
29
3
Sivasspor
53
0
6
8
15
29
4
Galatasaray
52
0
5
10
14
29
5
Beşiktaş
50
0
9
5
15
29
6
Fenerbahçe
46
0
9
7
13
29
7
Alanyaspor
45
0
8
9
12
29
8
Göztepe
38
0
11
8
10
29
9
Antalyaspor
37
0
10
10
9
29
10
Kasımpaşa
35
0
14
5
10
29
11
Gaziantep FK
35
0
10
11
8
29
12
Denizlispor
32
0
13
8
8
29
13
Gençlerbirliği
31
0
14
7
8
29
14
Çaykur Rizespor
29
0
16
5
8
29
15
Yeni Malatyaspor
28
0
15
7
7
29
16
Kayserispor
28
0
15
7
7
29
17
Konyaspor
27
0
12
12
5
29
18
MKE Ankaragücü
25
0
14
10
5
29
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı