Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 15:59 Bu haber 31 kez okundu
 
CHP’den Basın Açıklaması…
Keşan Güncel Haberi


CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nca 22 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 12.00’de bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun 19 Temmuz 2019 Cuma günü yaptığı basın açıklaması ile ilgili açıklamalarda bulunarak cevaplandırdı.

Yıldız’ın açıklaması şöyle;

“Kendi özel şirketinin değil de bir kurumun başında olduğunun,mevkiye seçilerek geldiğini,seçildikten sonra Tüm Keşan’ın Başkanı olduğunu daha fazla ayrıştırıcı dil kullanması ya da hemşerilik hukukunun içerisinde tüm halkı kucaklaması gerektiğini hatırlatma ihtiyacı doğmuştur.

Sahillerin kiraya verilmesi ile ilgili çelişkili bilgileri vermiş olup; kendisi mecliste olağanüstü toplantı yapmadan önce hiçbir bilgi vermemiştir, niyetinin ne olduğunun herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığı bu yerin neye göre belirlendiği, ihalenin ne zaman ve ne şekilde olacağı ile ilgili hiçbir bilgilendirme yapılmamıştır. Olağanüstü toplantıda da ayrıntılı hiçbir bilgilendirme yapılmamış olup sadece sahillerin yeri metrekaresi ve muamman bedeli belirtilmiştir.Biz de sahillerin özelleştirilmesine karşı olduğumuzu, eğer kiralanacaksa halk plajı yapılarak hizmet verilmesini veya Bakanlıkla görüşme yapılarak kuruma ücretsiz tahsis edilmesi hususunda mücadele verilmesi taraftarı olduğumuzu belirtiriz. Israrla bunun kamu zararına yol açacağını ve düşüncelerinin 3. şahıslara kiralama olduğunun söylediklerinden dolayı biz CHP Ve İYİ Parti grubu olarak red verdik. Şimdi tekrar ihaleye çıkacak diyor. Türkiye’nin neresinden gelirse gelsin alacaklar diyor. Biz alıp paylaştıracaktık diyor. Şimdi soruyoruz Sayın Başkan bu yerleri kimlere paylaştıracaktınız neye göre paylaştıracaktınız?İhaleye çıkarmayacak mıydınız ? Çıkararırsanız Türkiye’nin neresinden gelirse gelsin en yüksek teklifi  verene vermeyecek miydiniz ?

Bizi bu özelleştirmenin önünü açmakla suçlayamazsınız. Halkın sahillerini hem de doğal sit alanı olan bir bölgede ihaleye çıkarmak anca her şeyi ranta çevirmeye çalışan zihniyetin ürünüdür.

Bu ihalelerin derhal iptali ile ilgili mücadele vermek için en çok da siz sorumluluk hmelisiniz. Bu halk sizi hizmet için ve haklarını korumak için seçti. Bu güne kadar halkın olan plajlarını özelleştirmesine göz yummanız için değil. İktidarın gücünü  arkasına almış biri olarak halkımız bu konuda sizden umutludur. Verilecek hukuki mücadelenizde de her zaman arkanızdayız.

Turizmin gelişmesi için ile rant kapısı mı açmak gerekiyor? Bahsettiğimiz bölgeler zaten turizm bölgesi değil, konut alanı. İnsanlar evlerinin önünde 60-70 senedir denize giriyor.

Şimdi Erikli’li Yayla’lı düşünsün diyerek tehdit edeceğinize, buralar mücavir alanımız zaten Belediye’nin her türlü kontrol ve denetleme yetkisi var. Buyursunlar düzeltsinler, mevcut karmaşaya son versinler, bu onların görevi zaten. Halkın plajlarda ücretsiz yararlanamayacak olması kendilerini rahatsız etmiyor mu ?

Bandoyu kapatmadık ara verdik diyor. Plaket veriliyor, emekli olacaklar var deniyor, gençleştirilecek deniyor ,büyüteceğiz deniyor. Hepsi tamam da Keşan’a yakışan bando geliyor ne demek? 1955 yılında kurulan bando Keşan’a çok da yakışıyordu. Zaten Bando Belediyeninde İlçeninde sembolüdür. Civar İlçelerde gıpta ile bakılan bandomuz hem ilçemizdeki hem de civar il ve ilçelerde verilen görevleri her zaman yerine layığıyla getirmiştir. Geliştirilebilir, büyütülebilir ama özgün yapısıyla oynanırsa Keşan halkının tepkisini alırsınız. Oturup bando çalışanları ile tartışarak bu kararın ortak alınması gerekirdi. Kendileri senelerdir ilçemize hizmet etmişlerdir. Ayrıca yetenek ve sürekli çalışma gerektiren,sanat icra eden emekçilere ‘harçlığı gitti diye mi bağrıyorlar gazetelere çıkıyorlar’ demesini de kınıyorum.

Kendileri  İlçemizi temsil etmenin gururun önemseyen bunuda maddiyatla ölçmeyen kişilerdir.

Köy garajı için zaten yıkılmış 10-15 kişi bağrıyor diyor. Oturup tartışıp ortak karar üretmek zorunda olduğu kişileri provakatörlük yapmakla suçluyor. Esnafı mağdur etmeyecek şekilde anlaşmak, geçici yer göstermekte sizin göreviniz. Zaten zor olan kısmıda budur. Halkımız değil işine gelmeyenler bağırıyor diyor. Tabi ki mağdur olan bağıracak bu kriz ortamında iş yeri yıkılacak esnaf bağırmasında kim bağırsın!

Eski Belediye binası hala bir netliğe kavuşmadı, oradaki esnaf arkadaşlarımızda endişeli bekleyişi devam ediyor. Başkanımız orayla ilgili tasarrufun ne ise açık yüreklilikle halkımızla paylaşsın esnaf mağdur edilmesin. Orası yıkılırsa nasıl değerlendirilcek herkes merak ediyor .

Sanayi yönetimine parasını verin yolunuzu asfaltlayalım diyor. Peki Sn. Helvacıoğlu’na soruyoruz seçimlerden önce vaatlerde bulunurken sanayi esnafına yolu 100 gün içerisinde yapacağız sözünü vermediniz mi? Sanayinin ana yolları Belediyenin tasarrufunda değil mi? Niye para versinler;  verecek olsalar kendi yollarını, kendi paraları ile bugüne kadar yaptırırlardı. Ya da geçmiş dönemde ki yönetimle anlaşıp ortak yaptırırlardı. Ancak bu oradaki esnafın parasına göz dikmektir. Esnaf belediyeye tabela, bina, çevre vergisini nasıl ödüyorsa Belediye de yolları yaparak hizmetini oraya götürmekle yükümlüdür.

Aynı şekilde Sn.Helvacıoğlu Erikli Kooperatifi ile ilgili çelişkili açıklamalar yapıyor. Siz karar verin diyor sanki burada da bir tehdit var, öyle htiriyor bize.

Neyin pazarlığı yapılıyorsa kooperatif ortakları ile birlikte karar verilmeli.

Pazaryeri ile ilgili çok fazla rahatsızlık var, belirsizlik sürüyor.Taşınacak mı, nereye kimseyle istişare edilmeden karar verilecek gibi gözüküyor. Oda Başkanı fikirleri söylüyor suçlu oluyor. Esnaf, çarşı merkezinden uzaklaşmak istemiyor. Çarşı esnafı da Pazar yerinin taşınmasını istemiyor. Bu isteklere kulak tıkamanın, inatlaşmanın bir anlamının olmadığını düşünüyorum. Üyelerine iyi görünmeye çalışmakla suçlandığın oda başkanı da sizin gibi seçilerek üyelerinin oyunu alarak o koltuğa oturmuş bir kişidir. Tabi ki üyelerinin hakkını koruyacak,  iyi görünecek size değil!

Sn. Helvacıoğlu geçmiş yönetim, siyasi partiler, esnaflar, pazarcılar, sendika, bando takımı, oda başkanları hepsi de suçlu, hepsinin gazetelerden demeç  verip  çözümü o şekilde aramakla suçluyor.

‘Çözüm böyle bulunmaz’ masaya oturcağız diyorsunuz verdiğiniz kararların muhatapları ile toplantı yapyor musunuz? Diye sorduklarında kararı almadık daha,hazırlayıp önlerine koyacağız ,aceleye gerek yok diyorsanız mağdur olan insanların seslerini basın aracılığıyla duyurmaktan başka seçenek bırakmıyorsunuz ki!

‘Ortak akıl’ ile Keşan’ı  yöneteceksiniz. Kararları almadan önce masaya oturcaksınız konunun muhataplarıyla beraber en az zarar görecekleri şekilde alacaksınız. Ayrıca kendisi  basını ve sosyal medyayı çok etkili biçimde kullanıyorsa,çoğul kararı buradan duyuruyorsa, gelen tepkilerinde buradan aynı şekilde basın aracılığıyla gelmesi kaçınılmaz oluyor.     

15 yıldır halkın çocukları değil, CHP’lilerin çocukları işe alındı ne demek ? Onlar halkın çocuğu değil mi? Eş, dost alınan 70 kişiyi gözden geçireceğiz ne demek? Belediyede başka partilerin çocukları yok mu? Biran  evvel bu söylemlerinizden vazgeçin.

Keşan Belediyesi çalışanlarını sen-ben , siz-biz ,onun-bunun diye mi bugüne kadar kimse bölmedi,ayırmadı ve ayırmayacak.

Kimseyi bu söylemlerinizle korkutamazsınız, yıldıramazsınız.Başında bulunduğunuz bir kurumdur, kendi ticari işletmeniz değildir. Belediyenin esas unsurlarda olan personelle uğraşmayı bırakıp Keşan’ın sorunlarına çözüm bulmaya bakın.

Geldiğiniz günden beri  personel sayısının fazlalığından bahsediyorsunuz , aile şirketi olmuş diyorsunuz , ama karı-koca memur personeli belediyede işe alıyorsunuz.Şirket üzerinden yevmiye ile işçi, çalıştırıyorsunuz.

Seçimden önce de söz verdiğiniz gibi ekmekle uğraşmayı bırakın.Personelin kazanılmış hakları vardır, daha çok Belediyeyi zarara uğratırsınız.Bizleride bununla tehdit etmeyin. Kurumda barışı bozarsak,hepimiz kaybederiz.

Biz sizlerin tabiriyle sizi “TOPAL ÖRDEK” durumunuza düşürmeyi hiç düşünmedik, ilçemizin yararına olan projelerinizde yanınızdayız. Sizde iktidarın gücünü kullanacağınızı  idida ettiniz, bu halkta size o yetkiyi verdi. Öyle bİr güç varsa hala, bunu Keşan’a htirin diyoruz. Ama sakıncalı gördüğümüz hiçbir kararın altına imza atmayacağımızıda tekrarlıyoruz!

Son olarak Cuma günkü açıklamanızda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüştüğünüzü,ortak projeler yapacağınızı belirtmiştiniz.

‘Zafer Bayramı herkesi ilgilendiren bir bayram değildir!‘ diyen bir Belediye Başkanı ile hala ortak projeler yapmayı düşünüyor musunuz, kardeş belediye olmayı Keşanımıza  yakıştırıyor musunuz? Bunun takdirini de Keşan Halkına bırakıyorum.”

Kaynak: (KGH) - KEŞAN GÜNCEL HABER Editör: Semra ANLAR
 
Etiketler: CHP’den, Basın, Açıklaması…,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
42
39
3
3
13
19
2
Galatasaray
41
42
4
2
13
19
3
Fenerbahçe
37
37
2
7
10
19
4
Beşiktaş
36
33
3
6
10
19
5
Trabzonspor
31
36
4
7
8
19
6
Göztepe
31
32
6
4
9
19
7
Kayserispor
31
27
4
7
8
19
8
Sivasspor
27
24
8
3
8
19
9
Yeni Malatyaspor
26
22
7
5
7
19
10
Bursaspor
25
29
8
4
7
19
11
Kasımpaşa
22
29
9
4
6
19
12
Alanyaspor
21
33
10
3
6
19
13
Akhisarspor
21
24
8
6
5
19
14
Gençlerbirliği
20
24
9
5
5
19
15
Osmanlıspor FK
18
26
11
3
5
19
16
Antalyaspor
18
21
9
6
4
19
17
Atiker Konyaspor
16
19
11
4
4
19
18
Kardemir Karabükspor
9
14
14
3
2
19
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı