Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 14:34 Bu haber 46 kez okundu
 
Helvacıoğlu: Muhtar Ali Çevikel Caddemiz Keşan’ımızın aydınlık yüzü olacak
Keşan Güncel Haberi


Yol ve kaldırım seferberliğimiz  2020 yılında devam edecek

 Caddemizi yaşayan bir  cadde haline getiriyoruz

 

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Muhtar Ali Çevikel Caddesi’nde yürütülen beton yol çalışmaları ile ilgili, çalışmaların yürütüldüğü alanda 13 Temmuz 2020 Pazartesi günü basın açıklaması gerçekleştirdi.

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Edirne İl Genel Meclisi’nin Keşan AK Parti’li üyeleri; Halil Bayazıt ile İsmail Keleş, Belediye Meclisi’nin AK Parti’li Üyesi Tarık Uysal,  Keşan Belediyesi Fen işleri Müdürü Erdi Kılıç’la birlikte alanda açıklama yapan Helvacıoğlu Keşan’ın yeni bir ana arter yola kavuştuğunu dile getirdi.

HELVACIOĞLU: Yolumuzu yapmadan önce altyapı sorunlarını çözüme kavuşturduk

Her geçen gün artan araç trafiği ile Keşan’ın gelecek yıllarını da düşünerek çalışmalarını son 15 aydan buyana hızlı bir şekilde çalışma yürüttüklerini belirten Mustafa Helvacıoğlu; “Trafikte rahatlama sağlamak için Muhtar Ali Çevikel Caddesi, Muammer Aksoy Caddesi’ni bir bütün olarak düşündük ve Çamlıkent Taksi’nin bulunduğu alandan Anafartalar İlkokulu’na kadar yaklaşık 3,5 kilometrelik ana arter yol oluşturduk. Geçen Kasım ayında bu anlamdaki çalışmalarımıza başlamıştık. Korona Virüs nedeniyle 1 yıla yakın bir sürece yakın süren çalışmalarımız artık nihayete eriyor. Kurban Bayramı’na kadar trafikte rahatlamayı sağlıyoruz. Muhtar Ali Çevikel Caddemizde zemin düzeltme ve kaldırım çalışmalarımızın ardından beton serim çalışmalarına başladık. Sıcak nedeniyle genel olarak beton serimini gece yapıyoruz.” dedi.

Gece çalışmaların akşam 18.00’de başlayıp sabah 06.00’ya kadar sürdüğünü, Keşan’ı daha güzel bir yer haline getirmek için gece gündüz demeden durmadan çalıştıklarını ifade eden Helvacıoğlu, “Caddemiz tamamlandığında bin 200  metre gidiş bin 200 metre de geliş beton serimi yapmış olacağız. Yolumuzu Kurban Bayramı’na kadar trafiğe açmayı planlıyoruz. Vatandaşlarımıza bayram hediyesi olsun. Muhtar Ali Çevikel Caddemize 40 yıldır hiçbir şey yapılmamış. Altyapı anlamında sorunları vardı. Yolumuzu yapmadan önce altyapı sorunlarını çözüme kavuşturduk.” şeklinde konuştu.

 “Caddemizi yaşayan bir cadde haline getiriyoruz”

Caddede peyzaj düzenlemeleri, otopark düzenlemeleri ve kent estetiğine uygun sokak mobilyaları düzenlemeleri de gerçekleştireceklerinin altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vatandaşlarımız araçlarının park yeri ile ilgili bize isteklerini iletiyor. Vatandaşlarımız için yaklaşık 200 araçlık otopark alanı oluşturduk. Caddemizi yaşayan bir cadde haline getiriyoruz. Yaptığımız düzenlemeler ile yol üzerinde araç parkının önüne geçiyoruz. Düzenli bir trafik akışını sağlamak için yolumuzu ona göre planladık, yolumuz 24 saat boyunca aktif olarak çalışacak ama araç parksız şekilde hep boş olacak. Muhtar Ali Çevikel Caddemiz ile Muammer Aksoy Caddemizin arasına trafik akışını kolaylaştırmak için İlçe Trafik Komisyonu’na ışıklı geçiş sistemi önerisinde bulunduk. Kesintisiz şekilde 3,5 kilometrelik bir yol yapıyoruz. Dur kalk olmayacağı için caddelerimizde araçlarımız yakıt tasarrufu da sağlayacak.”

“Caddemiz Keşan’ımızın aydınlık yüzü olacak”

Muhtar Ali Çevikel Caddesi’nin yeni yüzüyle örnek bir cadde olacağının altını çizen ve bu konuda titizlikle çalıştıklarını ifade eden Helvacıoğlu, “Parkları, çiçekleri, yeşil alanları ve otopark alanlarıyla caddemiz Keşan’ımızın aydınlık yüzü olacak.Mahalle sakinlerimizin yürüyüş yapacağı, dinleneceği ve spor yapacağı bir alanı daha Keşan’ımıza kazandırıyoruz. Çalışmalar bittikten sonra 7 gün caddemizde araç trafiğine yapılan işin sağlam olması için izin verilmeyecek. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır istiyoruz.” dedi.

“KATILIM YOLU ÇALIŞMALARIMIZI EN KISA SÜREDE TAMAMLIYORUZ”

Keşan Küçük Sanayi Sitesi’ne bağlantı yolunda da çalışmaların hızlı şekilde sürdüğüne işaret eden Mustafa Helvacıoğlu, açıklamasına şöyle devam etti: “Karayollarımız ile beraber bu çalışmamızı en kısa sürede tamamlıyoruz. Bakanımıza, AK Parti Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal’a, Karayollarımız’a, İl ve ilçe teşkilatlarımıza bu katılım yolu hizmetimizdeki büyük destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Katılım yolu Çamlıkent Taksi’ye kadar bağlantılı olacak.

“YOL VE KALDIRIM SEFERBERLİĞİ KARARLI ŞEKİLDE DEVAM EDECEK”

Keşan Belediyesi olarak 2020 yılında yol ve kaldırım yapımı seferberliğine kararlı bir şekilde devam edeceklerini dile getiren Helvacıoğlu, “10 kilometre asfalt, toplamda 24 kilometrelik kaldırım ihalesini de gerçekleştirdik. Keşan’da 2021 yılının sonunda artık yollar konuşulmayacak. Başta bize her zaman inanan ve güvenen tüm hemşehrilerimize, çay ve su vererek bizlere ve ekibimize destek olan mahalle sakinlerimize, firma yetkililerimize, Fen İşleri Müdürümüz ve ekibine de çok teşekkür ediyoruz. Bu güzel yollarda hep beraber yürüyeceğiz. Gurur duyacağımız, içinde yaşamaktan dolayı mutlu olduğumuz, hemşehrilerimin hakkı olan güzel Keşan’ımızı hep birlikte oluşturuyoruz ve hep daha iyiye ulaşmak için çalışıyoruz.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu, Muhtar Ali Çevikel Caddesi gibi ana arter bir yolu daha ilerleyen dönemde Yeni Keşan denilen bölgede yapacaklarını bildirdi.

“Trafikle ilgili akademik

bir çalışma yürütülecek”

Keşan şehir içi trafiği düzenlemesinde eski düzene dönülmesinin nedenini anlatan Mustafa Helvacıoğlu, “Meclisimizden Keşan’ın şehiriçi, trafiğinin düzenlenmesine ilişkin profesyonel bir yardım alınması karar geçti. Bu karar sonrası mevcut durumdaki aksaklıkların, artıların ve eksilerin yerinde görülmesi ve tespit edilmesi için bu karar alındı. Trafik <Sil baştan, yeniden> gibi bir durum söz konusu değil. Trafikle ilgili akademik bir çalışma yürütülecek. Şu an çok yoğun bir sıkışma var. Bu durumdan ben de memnun değilim ama sağlıklı bir çalışma yürütülebilmesi için bu gerekiyordu.” şeklinde konuştu.

KILINÇ: Keşan hakettiği daha birçok hizmeti

almaya devam edecek biz de çalışmaya devam edeceğiz

Helvacıoğlu’nun ardından AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç söz aldı.

Güzel bir yol çalışmasının yapıldığını, kaldırımlar ile altyapı eksikliklerinin giderildiğini belirten Kılınç da “Şehir içi trafiğimizdeki yoğunluk bu ana arter niteliğindeki yolumuz ile daha rahatlayacak. Çok da güzel bir iş ortaya çıkıyor. Şehrin bir ucundan diğer ucuna bir yol yapılıyor. Keşan bunları hak ediyor. Keşan hakettiği daha birçok hizmeti almaya devam edecek biz de çalışmaya devam edeceğiz. Başkanımız zaten çok çalışkan. Yolumuz Keşan’ımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

KELEŞ’TEN HELVACIOĞLU’NA TEŞEKKÜR…

Açıklamada daha sonra İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Keleş söz aldı ve Başkan Helvacıoğlu’na göreve geldiği günden bu yana yürüttüğü başarılı çalışmalar nedeniyle teşekkür etti.

Keleş, “30 yıldır yapılamayan yollar Keşan’da yapılıyor. Bu hizmetlerin gelmesinde desteği olan ilçe ve il başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Sizler Keşan merkezde bizler de köylerimizde çalışmaya devam ediyoruz. Durmak yok, çalışmaya devam.”  şeklinde konuştu.

Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç da yürütülen çalışmalar ile ilgili teknik bilgileri paylaştı.

Basın açıklaması basın mensuplarının yolun dar olduğuna ve bölgede evi bulunan vatandaşların araçlarını apartmanlarının altındaki otopark alanlarına çekemeyeceğine ilişkin sorusu ile devam etti.

Yolun genişliği bakımından dar olmadığına vurgu yapan, araçların kaldırımlarda uygun alanlarda yapılan yatay döşeme ile sıkıntı çekmeden park edilebileceğini bildiren Mustafa Helvacıoğlu, “Vatandaşlarımız apartman altı otoparklarına girişler mağduriyet yaşamayacak söz veriyoruz. Yolumuzun genişliği 3,55 metre. Asfalt dökülen finisher yola sığıyor. Fisinher eğer bu yolda gidiyorsa, kamyon da gider, biçerdöver de gider otomobil de gider. Eğer orta refüjü yapmasaydık caddede araç parkları olacaktı. Tereddütler yaşanabilir ama vatandaşımız görecek ki akışı çok düzgün bir faaliyete geçecek. Yolumuz Keşan’a hayırlı olsun.

Kaynak: (KGH) - KEŞAN GÜNCEL HABER Editör: Semra ANLAR
 
Etiketler: Helvacıoğlu:, Muhtar, Ali, Çevikel, Caddemiz, Keşan’ımızın, aydınlık, yüzü, olacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
69
0
5
9
20
34
2
Trabzonspor
65
0
5
11
18
34
3
Beşiktaş
62
0
10
5
19
34
4
Sivasspor
60
0
8
9
17
34
5
Alanyaspor
57
0
9
9
16
34
6
Galatasaray
56
0
8
11
15
34
7
Fenerbahçe
53
0
11
8
15
34
8
Gaziantep FK
46
0
10
13
11
34
9
Antalyaspor
45
0
11
12
11
34
10
Kasımpaşa
43
0
15
7
12
34
11
Göztepe
42
0
14
9
11
34
12
Gençlerbirliği
36
0
16
9
9
34
13
Konyaspor
36
0
14
12
8
34
14
Denizlispor
35
0
17
8
9
34
15
Çaykur Rizespor
35
0
19
5
10
34
16
Yeni Malatyaspor
32
0
18
8
8
34
17
Kayserispor
32
0
18
8
8
34
18
MKE Ankaragücü
32
0
16
11
7
34
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı