Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 14:05 Bu haber 56 kez okundu
 
İYİ Parti, sahillerin kiralanmasıyla ilgili hukuki süreç için mecliste önerge verecek
Keşan Güncel Haberi


İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, bazı Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlediği basın toplantısında, İlçe Kongresi hakkında bilgilendirmede bulunup, Hastane Caddesi'ne, Alparslan Türkeş'in adının verilmesi talebiyle ilgili akıbeti sorarken, sahillerin MUÇEV tarafından kiralanmasıyla ilgili de "Keşan'ın da nur topu gibi bir vakfı oldu." ifadelerini kullandı.

Saat 15.30 sıralarında başlayan basın toplantısına; İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe'nin yanı sıra bazı Yönetim Kurulu üyeleri ile Keşan Belediye Meclisi'nin İYİ Partili Üyesi ve Grup Sözcüsü Zafer Topçu da katıldı.

İlçe Kongresi 22 Şubat'ta yapılacak

Açıklamasına, İlçe Kongresi'nin süreci hakkında bilgi vererek başlayan Sarıkeçe"22 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 10.00’da Keşanspor Düğün Salonu’nda İYİ Parti Keşan İlçe Kongremiz gerçekleştirilecektir. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun. 22 Şubat günü tüm üyelerimizi ve sevenlerimizi büyük bir coşku ile Keşanspor Düğün Salonu’na bekliyoruz. Bu bizim ilk kongremiz olacak. Tüm sevenlerimizi yanımızda görmek bize mutluluk verecektir. Oylarını kullanmaları bizim için önemlidir." dedi.

"MUÇEV denen bir vakfa hiçbir şekilde ihale edilmeden, kanun nizam dinlemeden, peşkeş çekiliyor"

Sözlerine, son günlerde Keşan'ın gündeminde yer alan sahillerin kiraya verilmesiyle ilgili açıklamalarda bulunarak devam eden Zafer Sarıkeçe, "İşte Keşan’ın da nur topu gibi bir vakfı oldu. Geçtiğimiz hafta gündeme gelen MUÇEV ile ilgili açıklama yapmak gerekiyor. Söz konusu haberlerde parti olarak bizlerin de isimleri geçti. Milletvekilimizle geçtiğimiz gün telefon görüşmesi yaptım ve önümüzdeki gün bölgede olacağını söyledi. Geldiği zaman konu ile ilgili detaylı açıklamaları olacağını söyledi. Bizim de Keşan ilçe teşkilatı olarak, MUÇEV ile ilgili duruşumuz nettir. Bu işin sorumlusu olarak gösteriliyoruz. Saros Körfezi kimsenin babasının malı değildir. Canı isteyen gelip orada at koşturamaz. Biz buna başından sonuna kadar karşı çıktık ve hala da karşı çıkıyoruz. MUÇEV dediğimiz, sözüm ona Muğla ve çevresini geliştirmek ve denizleri temiz tutmak amacıyla bir takım bakanlıkların onayıyla kurulmuş, daha sonra da oradaki ranta ve talana sebep olmuş bir kurumdur. MUÇEV, gözü oralarda doymamış ve en sonunda bizim sınırlarımıza kadar gelmiş bir vakıftır. Talan şirketidir. Biz buna müsaade etmiyoruz ve en başından beri etmediğimizi söyledik. Aslında burada talan, 15 yıl önce başladı. Sağ olsun Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile beraber, Erikli-Saros ve turizm kelimeleri bir araya getirmesi ile başlayan bir süreç var. Saros Körfezi kendi halinde olan, bizlerin denizinden kumundan ve suyundan doya doya gönlümüzce faydalandığımız bir yerdi. Ama bugün turizm adı altında Saros Körfezi’nin geldiği noktayı hepimiz görüyoruz. Bu da yetmemiş olacak ki, MUÇEV denen bir vakfa hiçbir şekilde ihale edilmeden, kanun nizam dinlemeden, peşkeş çekiliyor. Muğla’da yaşayanlardan bilgi aldım, ‘MUÇEV, Türkiye Cumhuriyeti, normal standartlardaki hukuk devleti haline geldiğinde, yüce divanda yargılanacak kadar büyük suçlar işleyen bir kurumdur.’ Baktığınız zaman, Muğla neresi, Keşan neresi. Bu, iktidar belediyesi eli ile beslenen vakfımızdır." diye konuştu.

"AK Parti’ye gönül vermiş insanlara buradan seslenmek istiyorum; gözünüzün içine baka baka size yalan söylüyorlar"

Sahillerin MUÇEV tarafından kiralanmasının CHP ve İYİ Paryi'nin sorumlu tutulmaya çalışıldığının altını çizen Sarıkeçe"Orada yıllardır simidini, mısırını satan, esnaflık yapan kime ‘sen bu işi yapamazsın’ denildi? Yıllardır CHP'li belediye vardı. Biri şezlonga havlusunu uzattığı zaman, 'kalk buradan' diyen var mıydı? ‘Ben burada su satacağım’ diyene ‘hayır’ diyen var mıydı? Ne oldu da bu işin sorumlusu İYİ Parti ve CHP oldu? AK Parti’ye gönül vermiş insanlara buradan seslenmek istiyorum; gözünüzün içine baka baka size yalan söylüyorlar. Bu işin sorumlusunu biz diye göstermeye çalışıyorlar. Ne olur dikkatli olsunlar. Bizim kimsenin ekmeğinde gözümüz yok, tam tersine biz ekmeği savunanlarız. Hala not alıyoruz. Pazarcılarımızı takip ediyoruz. Erikli’deki duruma gelince; ‘Orası halkındır. Alabiliyorsan al ve halka bedelsiz olarak kullandır' dedik. ‘Hiçbir şey yapamıyorsan, sembolik paralarla halkımızı şezlongundan faydalandır, şezlong kullanmak istemeyen de sahili bedavaya kullanabilsin’ dedik. Fakat iş öyle bir duruma geldi ki bu işi millet ittifakı yapmış gibi bir hava estiriliyor. ‘Sahiller halkın diyoruz." diye konuştu.

"İnanıyorum ki aynı şekilde sahillerin özelleştirilmesi konusuna da karşı çıkamayacaklar ve ellerini taşın altına koyamayacaklardır"

Cumhur İttifakı'nı da, sahiller ile ilgili verilecek olan mücadeleye davet eden Zafer Sarıkeçe, şunları söyledi; "Eskiden olduğu gibi, şimdi de 'sahiller halkın olarak kalmalı diyoruz.’ Biz bu konunun, gerek hukuki gerekse diğer açılardan takipçisi olacağız. Millet İttifakı olarak hukuksal anlamda dava sürecini başlatacağız. Bu kanuna aykırı ihalenin iptali için elimizden geleni yapacağız. Eğer onlar da samimi ise bizim gibi Saros’un mavisine aşıklarsa, gelsinler birlikte itiraz sürecini yapalım ve beraber mücadelemizi verelim. Samimilerse, samimiyetlerini hep birlikte görelim. Türkiye’nin kanayan yaralarından birisi, iktidar partisinin belediyesinden beslenen bu vakıflardır. Bu talana ‘dur’ diyebileceklerini sanmıyorum. Sayın Milletvekilimizin ‘FSRU Projesi için çok faydalıdır’ demesinden belli bu. İnanıyorum ki aynı şekilde sahillerin özelleştirilmesi konusuna da karşı çıkamayacaklar ve ellerini taşın altına koyamayacaklardır. Söylenenlere inanmayın, kalbinize inanın. Gözünüzün içine baka baka yalan söylenilmesine izin vermeyin."

Topçu: "Belediye Meclisi toplantısında bu konuyu dile getireceğiz"

Sahillerin kiraya verilmesiyle ilgili başlatılması planlanan hukuki sürecin Keşan Belediye Meclisi toplantısında dile getirilip-getirilmeyeceği sorusu üzerine konuşan Zafer Topçu, "Evet bu konuyu açmayı düşünüyoruz. Cumhur İttifakı da bizi desteklerse iyi olacaktır. Tabii ki belediye ve STK’lar ile birlikte dava açma gibi bir düşüncemiz var. Bunu da gündeme getireceğiz." şeklinde konuştu.

Sarıkeçe: "'Bizim bu ismi bu caddeye koymaya cesaretimiz yok’ derlerse bilelim"

Açıklamasında, MHP'nin kurucusu ve ilk Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş'in adının, Hastane Caddesi'ne verilmesiyle ilgili talebin akıbetini soran Sarıkeçe"Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kurucu Başkanı rahmetli Alparslan Türkeş’in adının Hastane Caddesi’ne verilmesi konusu gündeme gelmişti. Sayın Erkan Gege, meclise böyle bir dilekçe vermişti. Cumhur İttifakı arkadaşların bu olayın üzerine gitmediklerini görmekteyiz. Sebebi nedir bilmiyoruz. Biz bu işin gerçekleşmesini istiyoruz. Reaksiyonumuzu da ilk biz göstererek, desteklemiştik. Cumhur İttifakı arkadaşlar bu işi neden istemediklerini açıklarsa çok seviniriz. Neden çekiniyorlar? Neden korkuyorlar? Bizlerle paylaşsınlar, elimizden bir şey gelirse seve seve yardımcı oluruz. 'Bizim bu ismi bu caddeye koymaya cesaretimiz yok’ derlerse bilelim. Kendilerinden cevap ve açıklama bekliyoruz.” dedi.

"Keşan’da; esnaf, minibüsçüler, pazarcılar, sahiller gibi ilgilenilmesi gereken ciddi konular var"

Açıklamasının son bölümünde, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı'nın, bölgenin sorunları ile daha yakından ilgilenmesi gerektiği önerisinde bulunan Zafer Sarıkeçe, sözlerini şöyle tamamladı; "Gündemleri çok yoğun, görüyoruz, farkındayız, Ankara’da ve yurdun çeşitli yerlerindeler. Ancak Keşan’da; esnaf, minibüsçüler, pazarcılar, sahiller gibi ilgilenilmesi gereken ciddi konular var. Bölgemizdeki gelişmeleri biraz daha yakından takip ederlerse, müteşekkir olacağız. Yaptıkları işleri küçümsemiyoruz, önemli işlerdir ama bu işlerin de önem arz ettiğini kendilerine bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Sahillerimizi talana gelmiş vakıf ve şirketler ile ilgili konuya eğilmeleri konusunda çağrı yapıyorum. En azından Keşan bir ve birlik olursa ki Keşan TSO en büyük STK’dır. Topluma faydası olan işlere biraz daha eğilmelerini tavsiye ediyorum."

(kesangundemsaros)

Kaynak: (KGH) - KEŞAN GÜNCEL HABER Editör: Semra ANLAR
 
Etiketler: İYİ, Parti,, sahillerin, kiralanmasıyla, ilgili, hukuki, süreç, için, mecliste, önerge, verecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
66
0
4
9
19
32
2
Trabzonspor
62
0
4
11
17
32
3
Sivasspor
57
0
7
9
16
32
4
Beşiktaş
56
0
10
5
17
32
5
Galatasaray
52
0
8
10
14
32
6
Alanyaspor
51
0
9
9
14
32
7
Fenerbahçe
50
0
10
8
14
32
8
Gaziantep FK
42
0
10
12
10
32
9
Antalyaspor
41
0
11
11
10
32
10
Kasımpaşa
39
0
15
6
11
32
11
Göztepe
39
0
13
9
10
32
12
Gençlerbirliği
36
0
14
9
9
32
13
Denizlispor
35
0
15
8
9
32
14
Konyaspor
33
0
13
12
7
32
15
Yeni Malatyaspor
32
0
16
8
8
32
16
Çaykur Rizespor
32
0
18
5
9
32
17
Kayserispor
32
0
16
8
8
32
18
MKE Ankaragücü
29
0
15
11
6
32
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı