Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 18:30 Bu haber 67 kez okundu
 
Sarıkeçe ve Pekcan, birlik mesajı verdi
Keşan Güncel Haberi


İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ve yönetim kurulu üyeleri, dün, CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti ve gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Saat 16.00 sıralarında başlayan ziyarette; Sarıkeçe ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Sarıkeçe: “Aile içinde tartışmalar olur ama samimiyet olduktan sonra hiçbir sıkıntı yaşanmaz”

Ziyarette ilk olarak söz alan Zafer Sarıkeçe, şunları söyledi: “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ilçemizi ziyaretinde, kendisini CHP İlçe Yöneticileriyle birlikte karşıladık. Bundan ötürü de, sizlere teşekkür ederim. Sizlerin de genel başkanı geldiğinde, bizlerde aynı olgunlukta bizlerde sizlerin yanında olacağız. Çalışmalarımızda, birlik ve beraberlik içerisinde oluruz ve Keşan’ı istediği yere getiririz. Millet ittifakının en güzel şekilde yürütüldüğü yer Keşan’dır. Fikir ayrılıklarımız olsa da, her iki tarafta samimiyete inanıyor. Aile içinde tartışmalar olur ama samimiyet olduktan sonra hiçbir sıkıntı yaşanmaz. Mecliste, 15 meclis üyemiz var ve iyi çalışmalar yapılıyor. Keşan’daki mevcut iktidar, belediyeyi 4 yıl sonra, bütçesinin üzerinde bir borçla bırakmak zorunda kalabilir. Bizlerde diğer belediyelerin durumuna düşmemek için ittifak olarak, en iyi çalışmayı yapmaya çalışıyoruz. Meclis üyelerimizin sonuna kadar arkasındayız.”

Pekcan: “Bir araya gelirsek, başarılı oluruz”

Daha sonra söz alan Pekcan da, şunları söyledi: “Farklı iki parti olsa da, aile gibi olduk. Ankara’da genel merkezlerin oluşturduğu ittifak bizler için çok önemlidir. Sürdürülmesi konusunda, her iki genel başkanın tavrı nettir. Bizlerde, Keşan için bir şeyler yapmak için bir araya geldik. Bazen görüş ayrılıklarımız olsa da, bir araya gelip kavga ve gürültü etmeden çözüm üreterek, bir şeyler yapılabiliyorsa, bu siyasetin üzerindedir. Türkiye’nin bütünleşmesi ve bir araya gelmesi gerekiyor. Bir araya gelirsek, başarılı oluruz.”

“MUÇEV konusunda, herkes hiç siyaset gütmeden tepki vermelidir”

“Saros Körfezi’ndeki sahillerin MUÇEV adlı şirkete kiralanması ile alakalı CHP ve İYİ Partinin, ortak hareketi olacak mı?” şeklindeki soruya cevap veren Recep Pekcan, şunları söyledi: “Öyle bir yapı oluşmalı ki, yalnızca siyasi partilerle kalmamalı. Birliktelik diyebiliriz, platform diyebiliriz, konu bölgemiz olduğunda partiler, STK’lar ve halk birlikte hareket etmeli. Yani toplu bir hareket olması lazım. FSRU’da bu yapılabildi. Çok moral verdi bu bize. MUÇEV’de de böyle olmalı. Konu Keşan olunca, bundan kim etkilenecekse, herkes hep beraber, hiç siyaset gütmeden tepki vermelidir. Başkanımız da MUÇEV ile ilgili görüşmeler yapıyormuş Ankara’da. Böyle bir duyum aldık. Bakalım haberler nasıl, bekliyoruz.”

Sarıkeçe: “Bu sadece bu iki partinin değil, tüm bölgenin sorunudur”

MUÇEV’in herkesin sorunu olduğunu belirten Sarıkeçe de, şunları söyledi: “Tüm Trakya’nın ve hatta ülkemizin sorunudur. Biz bu mücadeleyi vereceğiz. Bunun mücadelesini veren tek kuruluş olarak da kalsak yine de mücadele vereceğiz bu ayrı bir şeydir. Görüşümüz de bu konuda aynıdır. Bu sadece bu iki partinin değil, tüm bölgenin sorunudur.”

“Olay belden aşağı bir siyasete dönüştü ve Tekel Meydanı’nı kapsayacak bir şekilde önümüze geldi”

“MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in isminin Tekel Meydanı’na verilmesi konusunda düşünceniz nedir?” şeklindeki soruya cevap veren Sarıkeçe sözlerini şöyle tamamladı: “Sayın Meral Akşener, MHP’den ayrılarak, İYİ Parti’yi kurdu. Şartlar onu bu noktaya getirdi. Ama takdir edersiniz ki, İYİ Parti kurulurken, ülkücü kesim dışında da kişiler bu partiye üye oldu. Sadece ülkücü kökenli kişiler gelmedi bu partiye. Solcusuyla sağcısıyla kopup gelmelerle kurulan bir partimiz var. ‘İYİ Parti salt ülkücü bir partidir’ demek, bana göre yanlıştır. Herkesin benimsediği, vatan sevgisinin ön planda tutulduğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese açık bir partimiz vardır. ‘Vatan haini olmayan herkes, bu partide siyaset yapabilir’ gibi bir anlayışın sonucudur İYİ Parti. Keşan’da bu konu bir cadde olarak konuşuldu ve yönetim olarak arkasında durduk. Fakat, bu olay belden aşağı bir siyasete dönüştü ve Tekel Meydanı’nı kapsayacak bir şekilde önümüze geldi. Biz cadde için bu sözümüzü vermiştik ve arkasında durduk. Çünkü söz sözdür. Bir duruş sergilemek zorundasınız. Yönetimde defalarca görüştük, kaldı ki yönetimde bu kararı verenlerin içinde, daha önce CHP’de mücadele vermiş ve siyaset yapmış üyelerimiz de vardı. Ama orada amaç, önemli bir devlet büyüğümüzün adının bir meydana verilmesi değildi. Oradaki amaç bizi orada kıstırmak ve sıkıştırmaktı. Ben gerekirse, CHP üyelerine tek tek kendimi ifade edeceğimin sözünü kendime verdim ve bunu göze aldım. Ve onlar da bana bir şekilde hak vereceklerdi biliyordum. Benim ve yönetimimin, bu kararı vermek zorunda kaldığımı anlayacaklarını biliyordum. 3 ya da 5 gün sonra, önemli değil. Anlaşılacağımı biliyordum. Bugün yine aynı şey önüme gelse, yine aynı kararı alır ve arkasında dururdum. Benim samimiyetime inanmalarını istiyorum. Yarın CHP’den meclise böyle bir öneri gelse, ittifak olarak, yönetimim olarak, onların da arkasında duracağımı bilmelerini isterim. Adımın Zafer olduğuna emin oldukları kadar, bundan da emin olabilirler. Bizim ittifakımız, bir meydanla çatırdamaz, beklentiler boşa çıkar. Bizim çok daha önemli işlerimiz var. Evdeki tencerelerden tutun, ülkenin geldiği noktaya kadar. Yürüyecek daha çok yolumuz var.”

Pekcan: “Atatürk Anıtı’nın bulunduğu yerle ilgili başka bir şey konuşulması iyi niyetli değildir”

“Mecliste, İYİ Parti’nin MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in isminin verilmesi konusunda el kaldırması konusunda herhangi bir kırgınlığınız var mıdır? Ayrıca, MHP İlçe Başkanlığı’nın meydana anıt yapılması konusunda önerisi var. Bu konuda düşünceniz nedir?” şeklindeki soruya cevap veren Recep Pekcan şunları söyledi: “Bizim bu konuda herhangi bir kırgınlığımız yok. İYİ Partili ve MHP’li arkadaşlarımızı anlayabiliyorum. Onlar için önemli bir ismidir. Ama karşısında solda siyaset yapan insanlarında başka bir bakış açısı var. Bu iyi niyetli bir iş değildir. Olayın getirilişi, bitirilişi ve bitmeden devam ettirilmesi bizlere başka şeyler düşündürüyor. İYİ Parti’yle, CHP arasında çatlak olur mu diye düşünüldü ya da birilerine mesaj vermek mi istendi bilmiyorum. Ama kentin bir hafızası vardır. Onunla oynamamak lazım. İlçe başkanı olarak fikrim, isimlerle bu işin sonunu bulamayız. İYİ Parti, CHP, MHP ve AKP’nin sevdiği isimleri bir yerlere vermek çok gerekli değildir. Burada elde edilecek bir sonuç yok. Olayın gelişi ve devamı da, farklıdır. Hastane Caddesi’nden, Tekel Meydanı ve Demirciler Caddesi’ne konu geldi. İsim geçirilirken sadece Tekel Meydanı konuşuldu ama Demirciler Caddesi konuşulmadı. Alparslan Türkeş bazı arkadaşlarımız için önemlidir ve kendilerine saygı duyuyorum. Ben farklı bakıyor olabilirim. Birileri önemsiyorsa ve aramızdan birileri ayrılmışsa, bu ismi neden tartıştırıyorsunuz? Tekel Meydanı’na isim verdiniz ama değişen bir şey olmayacak. Herkes yine Tekel Meydanı demeye devam edecektir. Yıllardır buna alışıldı. Bunun üzerine, Atatürk Anıtı’nın bulunduğu yerle ilgili başka bir şey konuşulması iyi niyetli değildir. Bu başka bir şeye hizmet eder. Tekel Meydanı’na Alparslan Türkeş ismi verildi. Biz bu konularda kimseyle tartışmak gibi bir düşüncemiz yok. Halk yapılanları yargılıyor. Uzatmanın bir anlamı yok.”

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

Kaynak: (KGH) - KEŞAN GÜNCEL HABER Editör: Semra ANLAR
 
Etiketler: Sarıkeçe, ve, Pekcan,, birlik, mesajı, verdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
66
0
4
9
19
32
2
Trabzonspor
62
0
4
11
17
32
3
Sivasspor
57
0
7
9
16
32
4
Beşiktaş
56
0
10
5
17
32
5
Galatasaray
52
0
8
10
14
32
6
Alanyaspor
51
0
9
9
14
32
7
Fenerbahçe
50
0
10
8
14
32
8
Gaziantep FK
42
0
10
12
10
32
9
Antalyaspor
41
0
11
11
10
32
10
Kasımpaşa
39
0
15
6
11
32
11
Göztepe
39
0
13
9
10
32
12
Gençlerbirliği
36
0
14
9
9
32
13
Denizlispor
35
0
15
8
9
32
14
Konyaspor
33
0
13
12
7
32
15
Yeni Malatyaspor
32
0
16
8
8
32
16
Çaykur Rizespor
32
0
18
5
9
32
17
Kayserispor
32
0
16
8
8
32
18
MKE Ankaragücü
29
0
15
11
6
32
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı