Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 16:07 Bu haber 58 kez okundu
 
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Keşan ziyaretinde "Tarım Lisesi" için yeşil ışık yaktı
Keşan Güncel Haberi


TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun dün Keşan Belediyesi, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ile Keşan TB (Ticaret Borsası) ziyaretlerinde, oda ve borsa başkanları Gıda İhtisas OSB'yi hatırlatırken, Hisarcıklıoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu'nun tarımda istihdam için "Lise" desteğine de olumlu cevap verdi.

17 Aralık 2019 Salı akşam saatlerinde Keşan'a gelen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, GTİ (Gümrük ve Turizm İşletmeleri) A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, dün ziyaretlerine saat 11.00'de Keşan Belediye Başkanlığı'ndan başladı. Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’ne gelen Hisarcıklıoğlu’nu; eşi Mukaddes Helvacıoğlu, oğlu Atacan Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Kemalettin Uslu, Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Belediye Başkan Yardımcıları; Yakup BalcıNuran Uslu, Belediye Meclis üyeleri ile çevre il ve ilçelerin oda ve borsa temsilcileri ile birlikte karşıladı.

Ahmet Yenice Ortaokulu öğrencilerinin insansız tank projesi tanıtıldı

Belediye girişinde çiçeklerle karşılanan Hisarcıklıoğlu, daha sonra makam odasına geçti. Rifat Hisarcıklıoğlu burada Helvacıoğlu’na belediye başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisiyle plaket takdim etti. Helvacıoğlu da Hisarcıklıoğlu’na Keşan’da konuşlu İHA’ların minyatürünü hediye etti. Hisarcıklıoğlu’na ayrıca Ahmet Yenice Ortaokulu öğrencilerinin TÜBİTAK Projesi olarak 3D Yazıcı ile kodlama yaparak hazırladığı insansız tank aracı tanıtıldı ve Keşan Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin hazırladığı TOBB logolu araba yastığı hediye edildi. Ziyarette ayrıca kısa zamanda Keşan’ın marka değeri olan İzzeti İkram Pazarı ürünlerinin yer aldığı ikramlar da İzzetiyeli kadınlar tarafından sunuldu.

Hisarcıklıoğlu: "İş camiası olarak biz kaybettik ama Keşan kazandı"

Helvacıoğlu bu sırada Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan İpsala Gümrük kapısında yöresel ürünlerin satışının yapılabileceği bir mağaza yeri desteği istedi. Hisarcıklıoğlu, ziyaret sırasında ayrıca Anadolu Ajansı’nın yılın fotoğrafları oylamasında yer verdiği ve Ajansın Keşanlı Muhabiri Cihan Demirci tarafından Saros Körfezi’ne batırılan uçakla ilgili çektiği fotoğrafa da destek oyu verdi.  Ziyarette konuşan Hisarcıklıoğlu“Mustafa Başkanımıza belediye başkanlığı görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Kendisi ile Keşan TSO döneminde beraber çalıştık. Odadaki dinamizmi ve aktivitelerini zaten çok takdir ediyorduk. İş camiası olarak biz kaybettik ama Keşan kazandı. Kendisine görevinde başarılar diliyoruz. Belediye başkanlığı görevinde de aktif bir şekilde çalışmayı sürdürüyor. Biz de elimizden ne geliyorsa başkanımızın yanındayız, destek olacağımız bir şey varsa da her zaman başımızın üstünde yeri var. Başkanımızla gurur duyuyoruz.” dedi.

Helvacıoğlu: "Keşan’a TOBB desteğiyle Tarım Lisesi kazandırılmasını sizden istiyoruz"

Daha sonra konuşan HelvacıoğluRifat Hisarcıklıoğlu'nu Keşan’da, Keşan Belediyesi’nde ağırlamaktan dolayı çok mutlu ve müteşekkir olduğunu ifade ederek şu istek ve düşünceleri paylaştı: “Bugünlere gelmemizin en önemli sebebi Rifat Başkanımızla birlikte çalışmamızın ahlakı ve girişimciliği. O’nun iş ahlakı, girişimciliği, iş terbiyesi, çalışkanlığı ve disiplini bizlere her zaman örnek olmuştur. Rifat Başkanım bana hayatım için rol model olan bir kişi. Müthiş bir enerji ile şehrime hizmet etmek için siyaseti seçtim. Rifat Başkanımın da dediği gibi bir şehirde siyasetiyle, kaymakamıyla, belediye başkanı ve STK’larıyla bir araya gelirseniz o şehir marka olur. Ben bu görevi çok büyük bir onur ve keyifle yapıyorum. Hizmet etmek ibadettir. Rifat Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ziyareti için bizi çok onurlandırdı. Hemşehrilerimiz adına çok mutlu olduk. TOBB eğitime çok büyük bir destek veriyor. Edirne’ye de verdiğiniz önemi ve desteği biliyoruz. Gıda OSB’yi desteklerinizle Keşan’da yapıyoruz. Keşan’a TOBB desteğiyle Tarım Lisesi kazandırılmasını sizden istiyoruz. Tarım alanında istihdam ve öncülük yapması için sizden bu liseyi istiyoruz. Eğer bu yapılırsa tarıma önem artacak ve çocuklarımız bölgemizde kalacak. Hamzadere Bölgemiz de bilinçli bir tarımla gelişecek. Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüzle bu projemizi paylaştık, şahsınızdan da bu talebimizi gerçekleştirmenizi arzu ediyoruz.”

Hisarcıklıoğlu: "Önceliğimiz Keşan"

TOBB olarak 81 ilde 81 okul projesi kapsamında söz verdikleri 17 okulun kaldığını bildiren Hisarcıklıoğlu, da "2020’de 17 okulu tamamlamayı planlıyoruz. Bundan sonra ilk yapacağımız okullardan biri inşallah Keşan olur. Önceliğimiz Keşan.” dedi.

Şapçı: "Gıda İhtisas OSB'lerin en yüksek yatırım desteği seviyesinden yararlanabilmeleri için sizlerden destek istiyoruz"

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, daha sonra Keşan TSO'ya hareket etti. Burada, Keşan TSO Meclis, Yönetim Kurulu, Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler ile üyeler tarafından karşılanan Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler, Konferans Salonu'na geçti. Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak'ın sunumuyla burada düzenlenen programda konuşan Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Rifat Hisarcıklıoğlu'na "Hoş geldiniz" dedi. Program, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı'nın, Hisarcıklıoğlu'nun ziyaretinden duydukları mutluluğu dile getirerek, odanın faaliyetlerini anlatan sunumuyla devam etti. Keşan TSO yönetimine seçildikleri günden bu güne kadar yaptıkları faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulunan Şapçı, eğitim, hibe destekleri, Ankara'da yürütülen çalışmalar ve özellikle de Gıda OSB konusundaki girişimlerini de içeren detaylı bir sunum gerçekleştirdi. İsmail Şapçı, Gıda İhtisas OSB'ye de değinerek, başta Edirne Valisi Ekrem Canalp olmak üzere, Gıda İhtisas OSB'nin Keşan'a kazandırılması için canla başla çalıştıklarını belirterek, "Türkiye Ekonomi Şurası'nda da dile  getirilen Gıda İhtisas OSB'lerin en yüksek yatırım desteği seviyesinden yararlanabilmeleri için sizlerden destek istiyoruz. Bunun yanı sıra, bölgemizin yöresel ürünlerine coğrafi işaret belgesi almak için çalışmalarımız devam ediyor." dedi.

Hisarcıklıoğlu: "İsmail Şapçı, Mustafa Helvacıoğlu’ndan teslim aldığı bayrağı çok güzel taşıyor"

İsmail Şapçı'nın sunumundan sonra konuşan Rifat Hisarcıklıoğlu, Keşan TSO'nun yaptığı faaliyetlere dikkat çekerek, "Edirne’mizde kadın girişimcilerimiz çok aktif. Kendilerini kutluyorum. Keşan, tarım turizm ve ticareti bir arada barındırıyor. Çok şanslısınız. Keşan pazarı bir açık hava alışveriş merkezi gibi, bu Keşan için büyük bir şans. Bugün bütün Trakya’daki oda ve borsalar olarak İpsala’daki gümrük kapısının modernize edilmesi için çalışma başlatmıştık. Bundan bütün Trakya kazançlı çıktı. Şimdi kapıyı daha modern bir konuma getirmek için, bunun genel kurulunu yapmak için buradayız. Bu vesile ile İsmail Şapçı kardeşime ve Meclis Başkanıma hayırlı olsun diliyorum. Kendi içinizden Belediye Başkanı çıkardınız. Bu sizin için gurur verici bir hadisedir. Ben Mustafa Helvacıoğlu ile çalıştım ve açıkçası odadan gitmesini istememiştim. Ancak İsmail Şapçı’nın geleceğini bilseydim, O'nu daha kolay azat ederdim. İsmail Şapçı, Mustafa Helvacıoğlu’ndan teslim aldığı bayrağı çok güzel taşıyor. Kendisine teşekkür ederiz. Gerek satır et gerek de pirincimize sahip çıktığınız için de sizlere çok teşekkür ediyorum. Bana iletmek istediğiniz, Ankara’da çözüm istediğiniz bir konu varsa, iletebilirsiniz." diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından, Keşan TSO Meclis ve Yönetimi, Hisarcıklıoğlu'na günün anlam ve önemiyle ilgili çeşitli hediyeler v e plaket takdim etti. Rifat Hisarcıklıoğlu da, ziyaret ile ilgili olarak Keşan TSO'ya plaket takdim etti.  

Keşan TB ziyareti...

Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra Keşan TB'ye hareket etti. Burada gerçekleştirilen ziyarette; Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindekileri, Keşan TB Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri ile borsa üyeleri karşıladı. Burada ilk olarak söz alan Keşan TB Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, ziyaretten dolayı duydukları mutluluğu dile getirerek, Keşan TB Meclisi, Yönetimi ve üyeleri adına Hisarcıklıoğlu'na teşekkür etti.

Kaymaz: "Keşan Ticaret Borsası olarak eğitime son derce önem veriyoruz"

Buradaki programda konuşan Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, 1953 yılında kurulan Keşan TB'nin o günden bugüne kadar yapılan çalışmalar sayesinde gelinen nokta hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu. Keşan TB olarak eğitime son derece önem verdiklerini kaydeden Kaymaz, Keşan TB Canlı Hayvan Pazarı'nda yaptıkları 1 milyon 400 bin TL'lik yatırımda 275 bin TL'lik yardım sağladıkları için Hisarcıklıoğlu'na ayrıca teşekkür etti.

Hisarcıklıoğlu: "Keşan Ticaret Borsamız bölgeye yakışır vaziyette 5 yıldızlı hizmet veriyor"

Programın devamında konuşan Rifat Hisarcıklıoğlu, İpsala'da yapılacak olan UMAT Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. genel kuruluna katılmak için bölgede bulunduğunu ve bu nedenle Keşan'da da ziyaretler gerçekleştirdiğini ifade ederek, "İpsala Gümrük Kapısı’nda genel kurulu yapacağız. UMAT olarak, burada modernize çalışmasını yapmıştık, şimdi de kapasitesini geliştireceğiz. Şirketimizin ortaklığında herkes elini taşın altına koydu. Bu vesile ile buraya gelmişken, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’na ve Ticaret Borsası'ndaki görev alanlara da yeni görevlerinde başarılar dilemek için uğradım. Geçen dönem görev yapan eski Başkanım Yusuf Yörük'e de huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Başkanlığı bırakacağını duyduğumda O'nun için de üzülmüştüm. Ancak Necmi kardeşimden de çok memnunum ve bu da hayal kırıklığı olmadı. Necmi ve Yusuf kardeşime teşekkürlerimi sunarım. Keşan Ticaret Borsamız bölgeye yakışır vaziyette 5 yıldızlı hizmet veriyor. Bugün dünyanın en gelişmiş borsaları ile aynı standartta hizmet veriyorlar. Yönetim kurulundan tutun, emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim. Hamzadere Barajı'nın ardından yaklaşık 350 bin dönümlük arazi artık sulanmaya başlayacak. Buranın verimliliği artacak ve dışa bağımlılıktan, ihraç eden noktaya gelinecek. Borsadaki kardeşlerime de diyorum ki, bir sorununuz varsa Necmi kardeşime iletin, bana ulaşacaktır. Bize iletilen görüş ve talepleri, Üçüncü Tarım ve Orman Şurası'nda dile getirdik. TOBB olarak, buraya 70 bin tonluk bir lisanslı depo yapıyoruz. Keşanlı üreticilerimize de hediyemiz olsun diyoruz." şeklinde konuştu. Burada yapılan konuşmaların ardından, Keşan TB Meclis ve Yönetim Kurulu, günün anlam ve önemini belirten plaket ve bölgeye has hediyeleri, Rifat Hisarcıklıoğlu'na takdim ederken, Hisarcıklıoğlu da, günün anlam ve önemini belirten plaket takdim etti.

İpsala programı...

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler, Keşan'daki programın sona ermesinin ardından Keşan'dan ayrılarak İpsala'ya hareket etti. İpsala'da öğle yemeği yenmesinin ardından, İpsala Gümrük Kapısı'nda, UMAT Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş.'nin genel kurul toplantısına katılan Hisarcıklıoğlu, gümrükteki inşaat çalışmaları inceleyerek, son durum hakkında da yetkililerden bilgiler aldı. Rifat Hisarcıklıoğlu, daha sonra İpsala TB (Ticaret Borsası) Meclisi ve Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti. Hisarcıklıoğlu burada, İpsala TB Meclisi, Yönetim Kurulu, üyeler tarafından karşılandı

Girgin, Hamzadere Barajı'nın tamamlanması için destek istedi

İpsala TB Toplantı Salonu'ndaki ziyarette, İpsala TB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin, İpsala TB'nin çalışmaları hakkında bilgiler verdikten sonra, Hamzadere Barajı Projesi'nin biran önce tamamlanması için destek istedi. Hisarcıklıoğlu da, bu konuda gerekli desteği vereceklerini söyledi. Buradaki program, plaket ve hediye takdiminin ardından sona erdi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler, bölgedeki ziyaretlerin tamamlanmasının ardından İpsala'dan ayrıldı.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

Kaynak: (KGH) - KEŞAN GÜNCEL HABER Editör: Semra ANLAR
 
Etiketler: TOBB, Başkanı, Hisarcıklıoğlu,, Keşan, ziyaretinde, "Tarım, Lisesi", için, yeşil, ışık, yaktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı