Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 14:02 Bu haber 48 kez okundu
 
Yavaş, Kılınç ve Helvacıoğlu, CHP ve İYİ Parti’ye yüklendi
Keşan Güncel Haberi


Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve MHP Keşan İlçe Başkanı Ümmet Yavaş tarafından dün, Keşan gündemiyle ilgili basın toplantısı düzenlendi.

MHP Keşan İlçe Başkanlığı Binasında düzenlenen toplantı, saat 11.30 sıralarında başladı.

Toplantıya, Helvacıoğlu, Kılınç ve Yavaş’ın yanı sıra; Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı ve Nuran Uslu, Keşan Belediye Meclisi’nin AK Partili meclis üyeleri, AK Parti ve MHP İlçe yöneticileri, Keşan Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Duman katıldı.

Toplantıda ilk olarak, söz alan Ümmet Yavaş, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde, çığ felaketinde, yaşanan uçak kazasında ve İdlib’te yapılan hain saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet; yaralılara da, acil şifalar dileyerek, bir daha bu tür acıların yaşanmamasını temenni ettiklerini söyledi.

Yavaş: “Mutsuzluğa, kaosa ve karamsarlığa müsaade etmeyeceğiz”

Yavaş sözlerine şöyle devam etti: “Cumhur İttifakının temsilcileri olarak, sorumlu olduğumuz bölgede sosyal, ekonomik ve kültürel kalkınmayı hedefleyerek, mutsuzluğa, kaosa ve karamsarlığa müsaade etmeyeceğiz. Daima halkımızın yanında, halkla beraber omuz omuza ve gönül gönüle olacağız. Bu böyle bilinmelidir. Yüce Türk Milleti’nin yenemeyeceğiz ve başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Yeter ki, bizler bir olalım, iri olalım ve Türkiye olalım.”   

“Alparslan Türkeş ismi geçmişte, CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla bir caddeden kaldırılmıştı”

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe’nin açıklamaları hakkında eleştirilerde bulunan Ümmet Yavaş“İYİ Parti İlçe Başkanı’nın açıklamalarını talihsiz ve üzüntü verici buluyorum. Binlerce yıldır koru bilmeden varlığını sürdüren Türk Milleti’nin evlatları ve yarım asırlık siyasi bir hareketin neferleri olarak, herhangi bir şeyden korkmayacağımızı en iyi bilenlerden biri geçmiş parti üyemiz olan Zafer Sarıkeçe’dir. Bizim reflekslerimizle kimse oynamasın. Sayın Sarıkeçe iyi bilmelidir ki, 2001 yılında Mustafa Ürek tarafından bir caddeye ismi verilen Alparslan Türkeş ismi her ne hikmetse, şuanda ortakları olan CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla caddeden ismi kaldırılmıştır. Keşan’da daha önce görev yapmış olan Nazmi Başar’ın ismi verilmiştir. Alparslan Türkeş ismi birilerin çok fazla dokundu. Başbuğumuza yapılan bu saygısızlığı Zafer Sarıkeçe’de bilmelidir. Bu ismin neden kaldırıldığını ittifak ortağı olan CHP’ye sormalıdır. Keşan Belediye Başkanımızla görüştük ve Başbuğumuzun ismini yeniden bir caddeye vereceğiz. Bu konuda söz aldık. Belediyenin yaptığı çalışmalarda başarılı buluyoruz. Her zaman yanında olduğumuzu bilmesini isterim.” dedi.

Toplantıda daha sonra Gürcan Kılınç söz aldı.

Kılınç: “1 yılda Keşan’da değişimler yaşandı”

AK Parti ailesi ve Cumhur İttifakı olarak, Keşan için birlikte çalışmaya devam ettiklerini belirten Kılınç“30 yılı temizlemeye ve Keşan’ı marka bir şehir yapmaya gayret gösteriyoruz. Devletimizin, ülkemize ve Keşan’a yapılması gereken projeleri takip ediyoruz. Gıda İhtisas OSB’nin bölge açısından çok önemlidir. İlçemizde işsiz olan insanlar, tarımla uğraşanlar yıllardır bekledikleri bir projedir. Bu proje bölge için gerekli istihdamı yaratacaktır. Milletvekilimiz Fatma Aksal’a ve kurumlara teşekkür ediyoruz. AK Parti Belediyeciliğini 1 yılda Keşan’da hmeye başladık. Cumhur İttifakı’nın gücü birleşince, 4 yıl sonrasıyla ilgili birilerinin telaşı başladı. 1 yılda Keşan’da değişimler yaşandı ve 4 yılda neler yapabileceğimizi insanlar daha iyi anlamaya başladılar. Bundan ötürü de, Millet İttifakı’nı telaş sardı. Bizler muhalefet gibi konuşmuyoruz, icraat yapıyoruz. Edirne’de 1970 yıllarından kalma altyapının olduğunu görüyoruz. Bu konuda, CHP’li belediye tarafından vekilimiz Fatma Aksal’dan destek istendi ve hızlı şekilde projenin hayata geçmesi sağlandı. Biz, hizmette kimseyi ayırmıyoruz. Muhalefet milletvekilleri Uzunköprü’de yapılan OSB’ye karşı çıktılar. Bölgede işsizlik ortadan kaldırmak için mücadele ediyoruz ama yapılan itirazlardan ötürü Uzunköprü’de OSB durmuştur.” dedi.

“ESTAB üzerinden sahillerimizi alabilirdik”

Sahiller konusunda eleştirilerde bulunarak, sözlerine devam eden Gürcan Kılınç şunları söyledi: “Sahiller konusunda ortalığı kopardılar. Geçtiğimiz aylarda yapılan meclis toplantısında belediyenin alması konusunda gerekli izinleri vermediler. Hem malımıza sahip çıkmaya izin vermediler, hem de haklıymış gibi bağırıyorlar. Keşan Belediyesi’ne neden izin vermediniz! Şimdi de, yabancıların geleceğini söylüyorlar. Kendi kalemize gol attık, şimdi çıkarmaya çalışıyorlar. Belediyenin bir kurumu olan ESTAB üzerinden sahillerimizi alabilirdik. Oradaki hizmeti zaten belediyemiz veriyor. Keşanlı olan insanlarımız çalışacaktı ama gerekli izinleri vermediler. Kaldırım ve yol yapımı içinde izinler verilmemişti. Altyapı bitti deniliyordu. Altyapı gerçekten bitmiş (!) Keşan’da altyapı diye bir şey yok. Keşan’ın ihtiyaçlarını bilen ve çözüm üretecek parti, AK Parti ve MHP’dir. Yapılacak projelerin Keşan’a hayırlı olmasını diliyorum.”

Toplantıda son olarak, Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.

Helvacıoğlu :“Hizmet konusunda bizlere yardım etmek yerine köstek oluyorlar”

Cumhur İttifakı’nın bir parçası olarak, 30 yıldır Keşan’ı yöneten CHP’lilerden bayrağı devir aldıklarını hatırlatan Helvacıoğlu“Bu durum onlara zor geldi ki, her seferinde telaş yaparak hatalar yapıyorlar. Millet İttifakının başkanları ve meclis üyeleri, olayı karıştırarak, siyaseti ortaya koyuyorlar. Hizmet konusunda bizlere yardım etmek yerine köstek oluyorlar. Bize köstek olmuyorlar, size yapılacak hizmetlere köstek oluyorlar.” dedi.

“ESTAB bakanlığa ‘ben istiyorum.’ diye neden başvuruda bulunmadı?”

Sahiller konusunda, CHP ve İYİ Partilere yüklenen Mustafa Helvacıoğlu“Sahillerle ilgili yaşanan sorunlara 30 yıldan bu yana çözüm üretilmemiş. Sahillerin, Keşan Belediyesi tarafından alınmasını söyledik. Ama siz, ‘kumlar, halkın malıdır.’ dediniz. Halkın malını belediye olarak bizler koruyacağız. Bu konuda merak etmeyin. ESTAB diye bir kuruluş var ama kılını kıpırdatmıyor. Ne yaptığını kendisi de bilmiyor. Bu işi neden ESTAB almıyor? ESTAB bakanlığa ‘ben istiyorum.’ diye neden başvuruda bulunmadı? Bakanlığa, ‘ücretsiz verin’ diye bile zahmet etmediniz. Bu siyasi yarışın sonunda halkımızın mağdur olmasını sağlayan bir yapı oluştu. Sahiller konusunda haklılığımız ortaya çıkınca, iki ilçe başkanı da konuşma yarışına girdiler. AK Parti, MHP ve belediye meclis üyeleri olarak konuşmadık, ilk defa demeç veriyoruz. Karalama kampanyası yapıldığı konusunda onları telaş aldı. Çünkü gol kendi kalelerinde. Sahilleri MUÇEV aldı ve belediyenin haklılığı ortaya çıkmasın diye çok bağırarak, haklı olduklarını göstermeye çalışıyor. Sultan Ahmet’te turist kandırmıyorsunuz! Eğer sen malına sahip çıkmazsan, başkaları sahip çıkar. Cumhur İttifakı belediyesi olarak, biz ne yapacağımızı biliriz. Kendinizi bize bırakın. Belediyeciliği siz değil, biz biliyoruz. Siz bilmiş olsaydınız, 31 Mart seçimlerinde bu halk size hesap sormazdı. Bizi engellemekle, Keşan’a hizmeti geciktiriyorsunuz. Tüm uyarılarımıza rağmen kendi malınıza sahip çıkmadınız. İş işten geçtikten sonra, suçluluk duygusuyla telaşa düştünüz. Yaramaz çocuklar, yaramazlık yaptıktan sonra annelerinin gözünün içerisine bakarlar ya, aynı o şekilde halkın gözünün içine bakıyorlar. Haklıymış gibi su üstüne çıkacaklar ve hatalarını örtecekler. Atı alan Üsküdar’ı geçti. Çünkü yaramazlık yaptınız. Siyasi rant peşinde koşarken, kendi malınıza sahip çıkmayı engellediniz. 30 yıldır neredeydiniz? Çok konuşarak, hatanızı örtemezsiniz.” dedi.

“Sarıkeçe, ortaklarına Alparslan Türkeş ismini 2006 yılında neden kaldırdığını sorsun”

Alparslan Türkeş Caddesi hakkında da, konuşan Helvacıoğlu şunları söyledi: Alparslan Türkeş ismi sadece MHP’nin bir büyüğü ve önderi değildir. Ülkemizin devlet adamıdır. Hiç kimsenin bu konuda endişesi olmasın. İYİ Parti İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe’nin yaptığı siyasi manevranın arkasında başka şeyler vardır. Bunlara hiç gerek yok. Mustafa Ürek başkanımız döneminde, Alparslan Türkeş ismini bir caddeye veriliyor ve 2006 yılında ismi kaldırılıyor. Önce kendi ortaklarına Alparslan Türkeş ismini 2006 yılında neden kaldırıldığını sorsunlar. Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi’ne hesap sorsunlar. MHP ve AK Parti olarak, bu konuda gereğini biz yaparız. CHP’li meclis üyeleri de, bu konuda ellerini kaldırsınlar görelim. Keşan’da bir caddeye veya meydana vereceğiz. Onun CV’si çok partili ama bu hatayı nasıl yaptı bilmiyorum. Biz, seçimlerde verdiğimiz sözlerin en az yüzde 40’ını 1.yılımızda ulaştık. Olumlu gelişmeleri herkes görüyor ve birileri bunun telaşı içerisinde. Biz yolumuza devam ediyoruz. Keşan’ı 1.lige çıkarmak için çalışacağız.”

“Kapanacak pazaryerinin üzerine enerji sistemi geliyor”

Pazaryerinin üzerinin kapatılması hakkında değerlendirmelerde bulunan Mustafa Helvacıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Pazaryerinin üzeri kapanıyor. Gecikmesinin nedeni, kapanacak pazaryerinin üzerine enerji sistemi geliyor. Hem enerji üreteceğiz hem de pazarımızın üzerini kapatacağız. Semt pazarlarını yol üzerinden alıyoruz ve parklara ya da kapalı alanlara götürüyoruz.”

“OSB’nin 3 yıl sonra kurdelesini açmak için birilerini davet edeceğiz”

Helvacıoğlu, OSB hakkında da, şunları söyledi: “OSB çok önemli bir projedir. Ankara’da OSB konusunda tarihi bir gün yaşandı ama buna gölge düşürmeye çalışıyorsunuz. Sayın Sarıkeçe gündem değiştiriyor. Hep muhalefet mi kalacağız korkusu var. Hep muhalefet kalacaksınız. Türkiye’de olduğu gibi Keşan’da da, muhalefette kalacaksınız. Bu işler pamuk helva yemeğe benzemez. 17 Temmuz’da dava açacaklarını söylemişlerdi ama herhangi bir açılan dava yok. Masa başında şov yapılıyor. Algı operasyonu yürütüyorsunuz ama belediyemiz gereğini yapacaktır. OSB’nin 3 yıl sonra kurdelesini açmak için birilerini davet edeceğiz. Ankara’da OSB konusunda milletvekillerimizle birlikte olduysak, Keşan’da aynı birlikteliği sağlamalıyız.”

“Kimin menfaatine dokunursak, o bağırıyor”

Mustafa Helvacıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Kimin menfaatine dokunursak, o bağırıyor. Menfaatine dokunduklarımız, kira ödemeyeyim ama hizmet alayım belediyeden diyor. Belediye geçim ve yandaş kaynağı olmuş. Buna izin vermeyeceğiz. Keşan halkının menfaati için çalışacağız, kişilerin menfaati için çalışmayacağız. Ankette yüzde 82 oranında memnuniyet var. Eğer 4 yıl sonra yüzde 90 yapmazsak, bu yürüyüşten vazgeçeriz.”

Daha sonra söz alan Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan Keşan’a gelerek, hizmetler konusunda Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’ndan bilgi alacaklarını ve buna göre, Havsa’da çalışmalar yapacaklarını söyledi.

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

Kaynak: (KGH) - KEŞAN GÜNCEL HABER Editör: Semra ANLAR
 
Etiketler: Yavaş,, Kılınç, ve, Helvacıoğlu,, CHP, ve, İYİ, Parti’ye, yüklendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
66
0
3
9
19
31
2
Trabzonspor
62
0
3
11
17
31
3
Sivasspor
57
0
7
9
16
32
4
Beşiktaş
53
0
10
5
16
31
5
Galatasaray
52
0
8
10
14
32
6
Alanyaspor
51
0
9
9
14
32
7
Fenerbahçe
50
0
10
8
14
32
8
Gaziantep FK
41
0
10
11
10
31
9
Antalyaspor
41
0
11
11
10
32
10
Göztepe
39
0
13
9
10
32
11
Kasımpaşa
36
0
15
6
10
31
12
Gençlerbirliği
36
0
14
9
9
32
13
Yeni Malatyaspor
32
0
15
8
8
31
14
Denizlispor
32
0
15
8
8
31
15
Çaykur Rizespor
32
0
17
5
9
31
16
Kayserispor
31
0
16
7
8
31
17
Konyaspor
30
0
13
12
6
31
18
MKE Ankaragücü
29
0
15
11
6
32
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı